TRT World Yayın Ağını Büyütmeye Devam Ediyor!

Uluslararası medya çözümleri sağlayıcısı Globecast, Türkiye’nin ilk ve tek uydu operatörü Türksat ve TRT arasında imzalanan anlaşma ile TRT World dünya genelinde yeni bölgelerde toplam 190 ülkede izlenebilecek. Böylelikle TRT World, haber erişimini dünya çapında genişletecek.

13 Ocak 2017 Cuma 15:24
TRT World Yayın Ağını Büyütmeye Devam Ediyor!
TRT World,
Dünyanın En Güvenilir Haber Kanalı Oldu!


Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir yayında olan TRT World, uluslararası yayın alanını genişletmeye devam ediyor.

TRT’den bugün yapılan açıklamaya göre imzalanan yeni uydu anlaşması ile TRT’nin İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu TRT World, 10 büyük yayın uydusu üzerinden haberlerini tüm dünyaya ulaştırabilecek.

Uluslararası medya çözümleri sağlayıcısı Globecast, Türkiye’nin ilk ve tek uydu operatörü Türksat ve TRT arasında imzalanan uzun süreli anlaşma ile TRT World erişimini dünya çapında genişletecek.

Bu genişletilmiş erişim ile TRT World, dünya genelinde yeni bölgelerde toplam 190 ülkede izlenebilecek.

Böylelikle TRT World, haberlerini Türksat ve 10 büyük yayın uydusu üzerinden; Avrupa, Ortadoğu, Asya Pasifik, Afrika, Avustralya ve Amerika'ya ulaştırabilecek.

Anlaşma kapsamında Türksat TRT World'ün stratejik ortağı olarak teknik yayın çözümleri sunmak için Globecast ile çalışarak, genişleyen küresel erişimin gerçekleşmesinde yer alırken, Globecast dünya çapında bağlantıları, 10 uyduya erişim ve dağıtım hizmetleri sunmuştur.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Türksat ve Globecast ile böylesine büyük bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi. Göka, konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “TRT World olarak büyümeye devam ediyoruz ve uluslararası yayın anlaşmalarımıza her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Bu anlaşma ile artık TRT World’ün doğru haberin doğru kaynaktan aktarımını sağlayan ve insanı merkeze alan yayınları dünyanın tüm kıtalarında, 190 ülkeye ulaşmış olacak. TRT World, genişleyen küresel izleyici kitlesi ile uluslararası haber yayıncılığına yeni bir bakış açısı getirmeye devam edecek.”

Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ise konuyla ilgili şunları kaydetti; “Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası uydu operatörü Türksat, Globecast aracılığı ile TRT World’ün küreselliğini tescil eden bu anlaşma kapsamında önemli bir görev üstlenmiştir. Bu anlaşma ile TRT World dünya genelindeki konumunu güçlendirecek. Türksat olarak tecrübemizi küresel düzeyde paylaşma imkanı bulduğumuz bu anlaşma hem TRT World’e hem de Türkiye'ye fayda sağladığı için gurur duyuyoruz." dedi.

Globecast’in MENA Genel Müdürü Giorgio Giacomini böylesine büyük ve önemli bu projenin içinde olmaktan mutlu olduklarını söyleyerek şunları ifade etti; “Sadece Globecast'in sağlayabileceği küresel bağlantı gereksinimlerini içeren bu proje TRT World ve Turksat ile yakın işbirliği içerisinde çalışarak mümkün olmuştur. TRT World'ün bu sektörde gelmek istediği noktayı ve hedeflerini takdir ederek kutluyoruz.”

TRT World:
Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İngilizce yayın akışı, zengin haber ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi, objektif ve cesur habercilik ilkeleri ile “küresel izleyicinin kanalı” olmayı hedeflemektedir. Ortaya koyduğu yeni bakış açısı ile dünyada pozitif değişimin habercisi olarak haberin merkezine insanı alan, aynı haberin farklı açılarını gösteren uluslararası bir haber platformudur. Uluslararası prestijli kanallarda çalışmış tecrübeli ekran yüzlerini bünyesine katan TRT World, özellikle gelişen teknolojiyi yakından takip ederek izleyicilerine sosyal medya ve internet üzerinden de yayın yapan TV kanalları arasında yer almaktadır.

Web Sitesi: www.trtworld.com

Türksat:

Türksat Uydu Haberleşme ve Kablo TV İşletme A.Ş., Türksat uyduları ve diğer uydular üzerinden her türlü uydu haberleşmesini gerçekleştiren Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biridir. Ulusal egemenlik kapsamındaki uydu yörünge pozisyonlarının haklarına, yönetimine ve işletme yetkisine sahip olan Türksat, ulusal ve uluslararası uydu operatörlerine ait uydular üzerinden haberleşme altyapısını kurma, işletme ve ticarî faaliyette bulunma görevlerini yerine getirir. Türksat, sahip olduğu uydular üzerinden Asya ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyada telekomünikasyon hizmetleri sunar.Uydular üzerinden sağladığı doğrudan TV yayınları, kırsal alan telefon haberleşmesi, acil durum haberleşmesi, uluslararası telefon haberleşmesi ve kurumsal ağ hizmetlerinin yanı sıra Türksat, sahip olduğu kablo platformu üzerinden yurtiçi abonelerine sayısal kablo TV ve genişbant internet hizmeti verir. e-Devlet Kapısı’nın teknik altyapısını ve kamu kurumları ile entegrasyonunu da üstlenen Türksat, başta genişbant VSAT projeleri olmak üzere, yürüttüğü pek çok yeni projeyle birlikte uydularımızın etkin biçimde kullanılmasına öncülük eder.

HAVADİSTÜRK 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv