TRT World Yayıncılık Anlayışı ile Fark Yaratıyor!

TRT World’ün Dünya Standartlarında, Tarihe Geçecek Başkanlık Seçimi Yayınını İzleyiciden Tam Not Aldı.

10 Kasım 2016 Perşembe 11:55
TRT World Yayıncılık Anlayışı ile Fark Yaratıyor!
TRT World Yayıncılık Anlayışı ile Fark Yaratmaya Devam Ediyor!

Türkiye’nin ilk uluslararası İngilizce yayın yapan haber platformu TRT World, Amerikan seçimlerini eş zamanlı olarak, dakika dakika İstanbul merkezli stüdyolarından yaptığı yayınla dünyaya duyurdu.

Uluslararası yayın deneyimini ve kalitesini çok kısa bir sürede en üst düzeye çıkaran TRT World, Amerika’nın yanı sıra dünyanın yaklaşık 150 farklı noktasından yaptığı canlı yayınlarla, özel röportaj ve grafik destekli içeriklerle, kritik seçim yayınını ekranlara taşıdı.

Köklü küresel haber medya kanallarına, görsel, içerik ve kapsam açısından fark yaratıcı bir performans sergileyen TRT World, aynı performansı, Donald Trump’ın zaferiyle sonuçlanan seçimin ABD ve dünya politikası açısından oluşacak etkilerini alanlarında uzman politika analistleri ile değerlendirmede de sergiledi. “Trump’ın başkanlık koltuğuna oturması ne ifade ediyor?”, “ABD’nin Ortadoğu politikası nasıl şekillenecek?”, “Türkiye-ABD ilişkileri Trump’la birlikte nasıl ivme kazanacak?” gibi sorular uzman konuklarla derinlemesine konuşuldu.

TRT World’ün sosyal medya platformlarından yaptığı yayınlar ABD’den de takip edildi. TRT World’ün seçim özel yayını sadece TV ekranlarına değil, dijital platformlara da taşındı. Facebook, Youtube ve Periscop’tan paylaşılan yayınlar dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişiye ulaştı. Bu platformlardan yapılan yayınlar ABD’de dikkat çekici oranda takip ve beğeni aldı.

TRT World Hakkında:
Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İngilizce yayın akışı, zengin haber ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi, objektif ve cesur habercilik ilkeleri ile “küresel izleyicinin kanalı” olmayı hedeflemektedir. Ortaya koyduğu yeni bakış açısı ile dünyada pozitif değişimin habercisi olarak haberin merkezine insanı alacak, aynı haberin farklı açılarını gösterecek uluslararası bir haber platformu olacaktır. Uluslararası prestijli kanallarda çalışmış tecrübeli ekran yüzlerini bünyesine katan TRT World, özellikle gelişen teknolojiyi yakından takip ederek izleyicilerine sosyal medya ve internet üzerinden de yayın yapmaya başlayan canlı TV kanalları arasında yer almaktadır. Digitürk 142, Tivibu 182, Teledünya 4, D-Smart 282 ve Filbox 65 numaralı kanallardan izlenebilir.

Türksat Uydu Bilgileri:
Uydu adı: Türksat 3A Frekans: 11054 POL: V(Dikey)
Sembol: 30000 FEC: 3/4

Adres: Ahmet Adnan Saygun Cad. No:83, 34340 Ortaköy, İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 212 326 30 00

Web Sitesi: www.trtworld.com

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=m0JV-26Qoyo

 havadistürk

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv