Türkler internette rekor kırmaya doymuyor

Türkiye'de bu zamana kadar yapılmış en büyük online canlı show programı House of Gamers rekorlara doymuyor. Youtube, Instagram, Twitch, Facebook, Twitter üzerinden ilgi odağı olmaya devam eden program yeni nesil eğlencenin adresi oldu. İzleyicilerin yarışmacılarla yaşayıp, yarışmacılarla eğlendiği House of Gamers geleneksel formatların dışına çıkarak dünyada Twitch.tv üzerinde en çok izlenen online canlı show programı haline geldi.

16 Ocak 2018 Salı 09:35
Türkler internette rekor kırmaya doymuyor
Türkler internette rekor kırmaya doymuyor

6 milyon kişi bu gençleri izledi


Türkiye'de bu zamana kadar yapılmış en büyük online canlı show programı House of Gamers rekorlara doymuyor. Youtube, Instagram, Twitch, Facebook, Twitter üzerinden ilgi odağı olmaya devam eden program yeni nesil eğlencenin adresi oldu.

İzleyicilerin yarışmacılarla yaşayıp, yarışmacılarla eğlendiği House of Gamers geleneksel formatların dışına çıkarak dünyada Twitch.tv üzerinde en çok izlenen online canlı show programı haline geldi.

Türkiye'nin ünlü Twitch yayıncılarının dört hafta boyunca aynı evde yaşayarak ortak yayında yarıştıkları ve JTG TV’den yayınlanan House of Gamers yayına başladığı günden itibaren alışkanlıkları değiştirmeye devam ediyor.29 Aralık- 08 Ocak tarihleri arasında Twitch ve Youtube üzerinden toplamda 6 milyondan fazla izlenme alan programın anlık maksimum izleyici sayısı 42 bin 336 kişiye ulaştı. Twitch kanalı üzerinde 142 bin takipçiyi aşan programda, günlük sohbete katılan kullanıcı sayısı 51 bini geçti.Twitch.tv üzerinden 102 milyon dakika izlenen programın Youtube’da 47 bin, Instagram’da 36 bin takipçisi var.

Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren, influencer marketing ve video içerik alanında uzmanlaşan yeni medya firması CC Media, önceliği espor ve gaming alanı olmak üzere orijinal video içerik projeleri üreten Join the Game (JTG) ile iş birliği içerisinde Türkiye’de şimdiye kadar gerçekleştirilen en farklı ve en büyük prodüksiyonlu online show formatı olan House of Gamers, Twitch platformu üzerinden günde sekiz saat canlı olarak yayınlanıyor.

Yılbaşı gecesi dahil her gece en çok izlenen program

28 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek olan programda Türkiye’nin popüler oyun yayıncıları ve influencerları içerisinde yer alan Ferit “Wtcnn” Karakaya, Levent “Levo” Balım, Ecesu “Yenge” Özevin, Figen “Fionamed” Örtün, izleyicilerin Onedio videolarından tanıdığı Furkan “Furkanito” İnanır, İpek İnan ve Berkant Cen “ThetaBetaPlays” ve son anda sürpriz bir şekilde katılan Kemal Can “Kendine Müzisyen” Parlak büyük ödülü kazanmak için birbirleriyle yarışıyorlar.Yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yayında olduğu her gün büyük ilgi toplayan program her platformda adından söz ettiriyor.

Ünlü isimlerin sürpriz ziyaretleri

Ceyhun Yılmaz, Oğuzhan Uğur, Doğa Konukoğlu, Emrah Kaman, Enes Batur ve Ali Biçim’in ziyaretleriyle renklenen House of Gamers ilerleyen günlerde sürpriz konukları ağırlamaya devam edecek.

Dünyada Twitch’te en çok izlenen Show

Bir CC Media iştiraki olan Join the Game (JTG)’nin yürüttüğü projede, kamera arkasında ünlü TV projelerinde görev almış 30 kişilik profesyonel bir ekip yer alırken, 16 robot kamera ile çekimler gerçekleştiriliyor.

Yeni bir format farklı bir soluk

House of Gamers, ana mecraları Twitch ve YouTube olmak üzere, tüm sosyal medya mecralarında JTG TV isimli kanal üzerinden takip edilebiliyor. Seyir zevki yüksek, rekabet dolu bu formatla TV program kalitesinde yayınlar yapan JTG TV, oyun ve espor içeriğine yeni bir soluk getiriyor. Bilgisayar oyunlarının yanı sıra bilgi, sözel, yetenek, fiziksel aktivite oyunları ile birbirlerine karşı yarışan yarışmacılar hediye ve haftalık puanlar için mücadele ediyorlar. Ev içerisinde online yarışmalar, etkinlikler, halk oylaması gibi görevlerle puan toplayan yarışmacılar birbirlerine de puan verecek ve sürpriz ödüllerin ve finalde büyük ödülün sahibi olacak.

Sosyal medya linkleri:
http://twitch.tv/jtgtv
http://bit.ly/JTGTV_TR
https://www.instagram.com/jtgtv_tr/
https://www.facebook.com/JTGTV/
https://twitter.com/jtgtv_tr 
Anahtar Kelimeler: internette rekorTwitch.tv

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv