Türküler Ekim’de Gönüllere Esti…

Türk halk müziğinin başarılı çalışmalarıyla adını Kelkit Vadisine altın harflerle yazdıran “Ellik” türküsüyle özdeşleşen sevilen sanatçılarımızdan Yeliz Kurt ERZİNCANLI’nın Ekim TV de yayınlanan türkü klasiği “Yelizce” programıyla gönüllere duygu yağmurları yağıyor...

24 Şubat 2017 Cuma 09:48
Türküler Ekim’de Gönüllere Esti…
YELİZCE İLE EKİM'DE, TÜRKÜLER GÖNÜLLERE ESTİ...

Türküler Ekim’de Gönüllere Esti…

Türk halk müziğinin başarılı çalışmalarıyla adını Kelkit Vadisine altın harflerle yazdıran “Ellik” türküsüyle özdeşleşen sevilen sanatçılarımızdan Yeliz Kurt ERZİNCANLI’nın Ekim TV de yayınlanan türkü klasiği “Yelizce” programıyla gönüllere duygu yağmurları yağıyor.

HAVADİS TÜRK [ÖZEL] - Dün akşam canlı yayınlanan Yelizce programında Kelkit Vadisinden Erzincan’a Barak Havalarından Maraş’a türküler ağıt oldu, uzun hava oldu. Uzun havanın sevilen sesleri konuktu, duygulandırdı.

Anadolu’nun âşık ve ozanlarının gönül sesi zenginliğinde, türküler yağmur gibi gönüllere yağdı.

Halk ozanı bir babanın sanatçı çocuklarından biri olan Türk halk müziğinin başarılı kadın ses sanatçılarından Melek ÖZŞERİK ve İstanbul türkü sahnelerinin güçlü yorumcusu Vizyon 58 TV programcısı Alper ESLEK, Anadolu türkülerinin kanalı Ekim TV de Yeliz KURT ERZİNCANLI’nın hazırlayıp sunduğu YELİZCE programına canlı yayın konuğu oldular.

Ozan kültüründe yetişen yorumcular konuk olunca Anadolu ağıtları, uzun havalar, barak ve oyun havaları aşk oldu.Türkü dostları türkülere doydu.

Tanınmış simaların basın danışmanı ve gazeteci Eyüp Kadir KILCI da stüdyo da Yeliz hanıma ve konuklarına sürpriz yaptı. 

Türkülerin dili #Yelizce programı canlı canlı her Perşembe saat 19.00 da Demirkıran Arsa Ofisi'nin katkılarıyla Ekim TV de.
 


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv