Finalist Güzeller Objektiflere Poz Verdiler

Film-San Vakfı’nın manevi katkılarıyla gerçekleştirilen “1.Sinema Güzeli Yarışması”nda adaylar zorlu bir eleme sürecinden geçti ve 28 finalist belirlendi.

15 Mart 2017 Çarşamba 02:35
Finalist Güzeller Objektiflere Poz Verdiler
SİNEMANIN KRAL VE KRALİÇESİ 22 MART'TA İSTANBUL DA SEÇİLİYOR!

1.Sinema Güzeli Yarışması’nın finaline katılacak isimler belli oldu. Efsane yarışmanın yıllar sonra düzenlenen yeni versiyonu Yeşilçam’a yeni kral ve kraliçesini kazandıracak. Finalistler kampa girerek bir haftalık yoğun bir eğitimden geçirilerek final gecesine hazırlanacaklar.

Finalistler belli oldu…

HAVADİS TÜRK - Film-San Vakfı’nın manevi katkılarıyla gerçekleştirilen “1.Sinema Güzeli Yarışması”nda adaylar zorlu bir eleme sürecinden geçti ve finalistler belirlendi. Önceki gün Ataköy / Wow İstanbul Hotel and Convention Center’de gerçekleşn basın toplantısı ile yarışmanın belirlenen 14 kadın ve 14 erkek finalisti objektifler karşısına geçtiler. Başvuruda bulunan binbeşyüz kişi arasından özenle seçilen genç yetenekler, 22 Mart’ta Ataköy / Wow İstanbul Hotel and Convention Center’de yapılacak büyük final gecesi öncesi basın toplantısında kendilerini tanıtılar.

Finalistlerin tanıtım toplantısına jüri üyesi ve ünlü sinema oyuncusu Salih Güney’de katılarak finalistlere destek oldu. Kendisinin akademik eğitim alarak oyuncu olduğunu belirten Salih Güney “Ben bir yarışma ile üne kavuşmadım ve oyuncu olarak seçilmedim. Ciddi bir eğitim aldım. Ancak bu tür yarışmalara da karşı değilim. Gençlere fırsat verilmesini destekliyorum. Elinize geçen bu fırsatı iyi değerlendirin ve hocalarınızdan öğrenebildiğiniz kadar öğrenin” dedi. Salih Güney final gecesi erkek finalistler arasından kendi oyu ile bir de “Sinemanın Prensi” adı altında tahtını devredecek ismi de belirleyecek. Yarışmacılarla selfie yapan ünlü oyuncu daha sonra üç saat süren bir eğitim konuşması yaptı.

70’li yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenen, sinemanın kral ve kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma “1.Sinema Güzeli Yarişmasi” 22 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek. Yarışmada dereceye girenler yetenekli gençler önemli dizilerde rol alacaklar. Bonne Vie dergisi, Vizyon Production, Bonart Ajans ve Antalya Holiday Medya iş birliğiyle, 22 Mart Çarşamba günü, Ataköy / Wow İstanbul Hotel and Convention Center’de final gecesi gerçekleştirilecek yarışmanın sunuculukları ise Ceren Kaplakarslan ve Vatan Şaşmaz tarafından yapılacaktır.

Yarışmanın bugüne kadar belli olan jüri üyeleri arasında sinema ve TV dizi sektörü’nün ünlü yapımcıları Şükrü Avşar (Avşar Film), Mehmet Yiğit Alp (NTC Medya), Çağrı Bingüller (Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi), Engin Çağlar (Film-San Vakfı Bşk.) Salih Güney, Tamer Karadağlı, Şoray Uzun, Ömür Gedik, Kendi, Elif Kaya, Didar Şahin, Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin Dergisi) tarafından yapılacak.

İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılar ödül olarak; Jüride bulunan yapımcıların projelerinde yer alacaklar ve Osman Yağmur Dereli Sanat Akademisi’nden Oyunculuk Eğitimini, Ayça Kuru Akademisinden Zarafet, Yürüyüş ve doğru duruş, İmaj ve Stil Danışmanlığı Eğitimlerini, Adem ile Havva Cerrahi Tıp Merkezi’nden dereceye girenlere bir yıllık ücretsiz check-up, hizmeti verilecek.

Kampa giren 14 kız - 14 erkek yarışmacı, kamp süresince uzman Psikolog Esra Özkeseci ve NLP Uzmanı Pınar Erdem denetiminde olup, AFON Güzellik Merkezi Ekibininsaç ve cilt bakımları yapılacak ve yönetmen Avni Kütükoğlu başkanlığında Drama İstanbul Oyunculuk Atölyesi hocaları ile oyunculuk dersleri, Ayça Kuru Akademi hocası Ayça Kuru’dan imaj, zarafet, yürüyüş-duruşdersleri ile Vizyon Production Atilla Kaplakarslan’dan da koreografi dersleri alarak gala gecesine hazırlanacaklar.

TV 8,5 tarafından Banttan yayınlanacak gala gecesinde Yarışmacılar Kostümlerle Muhteşem Yüzyıl, Kleopatra ve Yeşilçam filmlerinden bölümler sergilemenin yanısıra finalde New Torres erkek giyim ve Fashion 4You Firmalarının Kreasyonlarını sergileyecekler bölüm aralarında konuk sanatçılarımız Ömür Gedik, Elif Kaya, Kendi, İman ve Kamuran Akkor sahne alacaklar.

1.Sinema Güzeli Yarışması gala gecesinde ayrıca her yıl tekrarlanacak “Yaşayan Değerlere Saygi “ bölümünde Halit Kıvanç, Muhterem Nur, Erdoğan Sevgin ve Nuri Alço’ya Yaşam boyu meslek ve onur ödülü takdim edilecektir.

Sosyal sorumluluk projesi olarak Türk Kızılayı, Engelsiz Yaşam Vakfı, Mng Kargo işbirliğiyle Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi 6-16 yaş grubu kız ve erkek çocukları için davetlilere gala gecesine gelirken yanlarında kitap, spor ayakkabı, eşofman getirmeleri talep edilerek, toplanan eşyalar Mng Kargo ile Nusaybin’e gönderilecektir.

Organizasyondaki Sosyal Sorumluluk Projesi’ne Anadolu Dostluk Afrika Sanayici ve İşadamları Derneği (ADASİD) Başkanı Levent Kuloğlu'da Destek veriyor…

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv