Halep Tasarımlı Trend Fest İstanbul Başladı

Tesettür alışveriş festivali Trend Fest İstanbul 2016 Hilton Kozyatağı'nda bugün başladı. Halep’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla bu yılki temasını Halepli Kadınlar olarak belirleyen festivalin açılışına 60 ünlü muhafazakar markanın sahipleri ve tasarımcıları katıldı.

17 Aralık 2016 Cumartesi 16:15
Halep Tasarımlı Trend Fest İstanbul Başladı
Halep tasarımları hazır, Trend Fest İstanbul başladı
60 kadın modacı gece-gündüz çalışarak tasarladı


Tesettür alışveriş festivali Trend Fest İstanbul 2016 Hilton Kozyatağı'nda bugün başladı.
Halep’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla bu yılki temasını Halepli Kadınlar olarak belirleyen festivalin açılışına 60 ünlü muhafazakar markanın sahipleri ve tasarımcıları katıldı.

Açılış töreninde konuşan festivalin organizatörleri Semra Alpak ve Elif Almak, Kayseri’de yaşanan bombalı saldırıdan duydukları üzüntüyü dile getirdi. Semra Alpak ve Elif Almak, bugünlerin atlatılacağını ve daha güzel sabahlara uyanılacağını vurguladılar.

Halep’te yaşanan drama da değinen Alpak ve Almak, “Halep tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Her gün bombalanan şehirde çoğunluğu kadın ve çocukların olduğu binlerce kişi hayatını kaybetti, kaybetmeye devam ediyor. Çocuklar öksüz ve yetim kalıyor. Sözün bittiği, tek gerçeğin ölüm olduğu Halep için, girişimci kadınlar olarak bu son çığlığa ses vermek istiyoruz. Umarız Suriye’de, Irak’ta Afrika’da daha güzel bir dünyaya uyanırız, Halep için de biz bir ümit oluruz” dedi.

HALEPLİ KADINLAR STANDI
Ünlü markaların stand açtığı festivalde Halepli Kadınlar Standı yoğun ilgi görüyor. Bu standa 60 önemli markanın verdiği en gözde sonbahar-kış kreasyonları satışa çıktı. Halepli Kadınlar Standı’nın gelirinin tamamı Halepli kadınlara verilecek.

Elde edilecek gelirin Halepli kadınlara ulaştırılması görevini ise Sadakataşı Derneği üstlendi. Halep standı ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor...

Trend Fest İstanbul 2016 yarın akşam sona erecek. 


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv