İKÜ'de 'Dönüşüm' temalı muhteşem bir defile

Dünyadaki değişimi, birbirinden farklı açılardan ele alan İKÜ’lü genç tasarımcılar, hayatın her alanındaki transformasyon, ilerleme, yenilenme ve dönüşümü, aksesuar ve kumaşlarda buluşturup kendi “dönüşüm”lerini anlattılar.

03 Haziran 2017 Cumartesi 15:24
İKÜ'de 'Dönüşüm' temalı muhteşem bir defile
İKÜ’LÜ GENÇ TASARIMCILAR,
DÜNYA’DAKİ DEĞİŞİMİ, MUHTEŞEM “DÖNÜŞÜM” İLE ANLATTILAR

Dünyadaki değişimi, birbirinden farklı açılardan ele alan İKÜ’lü genç tasarımcılar, hayatın her alanındaki transformasyon, ilerleme, yenilenme ve dönüşümü, aksesuar ve kumaşlarda buluşturup kendi “dönüşüm”lerini anlattılar.

HAVADİS TÜRK - İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri 8 aylık emeklerini, 01 Haziran Perşembe günü saat 15.00’de İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Dönüşüm” temalı muhteşem bir defileyle görücüye çıktı.

(Gözde Coşkun)
Defilenin koreografisini ünlü koreograf Asil Çağıl yaparken defilede Sema Şimşek, Zeliha Çal, Açelya Kartal, Yağmur Ayaz, Gözde Coşkun, Özlem Karaoğlu, Parıl Erdem, Ece Bilsen, Dilara Önbey, Melike Yalnız, Dilan Polat, Marina Federenko, Metehan Sancaktar, Fırat Tepe ve Tekin Demiral gibi tanınmış modeller podyuma çıktı.

(Açelya Kartal)
Genç modacılar, “Dönüşüm” adını verdikleri projenin temasını “Geri Dönüşüm”ü çağrıştırması nedeniyle bu kavramdan çok daha farklı bir şekilde işlediler.

(Sema Şimşek)
Konuyu, doğadaki bitki ve hayvanların, hatta yeryüzünün tektonik dönüşümünden teknolojinin insanların hayatına nasıl dokunduğuna, cinsiyetlerin kendi içindeki dönüşüm isteğinden bunun toplumda nasıl yer bulduğuna, kentsel dönüşümden insanın derisinin zaman içindeki dönüşümüne kadar birbirinden farklı açılardan ele alan genç tasarımcı adayları, hayatın her alanındaki transformasyon, ilerleme, yenilenme ve dönüşümü, kumaş ve aksesuarlara uyarladılar.

(Metehan Sancaktar)
8 ay süren hazırlık aşamasında yoğun bir tempo içerisinde çalışan öğrenciler, tasarım derslerinde eskizlerini tamamladıkları ürünlerin bilgisayarlı kalıp dersinde kalıplarını çıkararak, dikim atölyesinde diktikten sonra aksesuar tasarımı derslerinde hazırladıkları aksesuar ve materyallerle de bir araya getirip tasarımlarına son şekillerini verdiler.

(Marina Federenko)
Doğadaki “dönüşüm” temasından yola çıkan genç tasarımcı adayları, bu süreç içerisinde iki farklı farklı akademik disiplinle de işbirliği içerisine girip iki proje daha geliştirildi. İKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile Moda Tasarımı Programı hocalarının gerçekleştirdikleri “Hareketli Giysiler” projesi defile sırasında sunuldu.

(Yağmur Ayaz)
İKÜ Bilgisayar Programcılığı ile Moda Tasarımı Programı öğrencilerinin ortak yürüttükleri “Sanal Sergi” projesi ile “dönüşüm”ü bir kez daha dile getiren öğrenciler, bu projeyi ise 01 Haziran Perşembe günü saat 15.00’de İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen defilenin hemen ardından fuaye alanında konuklara sergi şeklinde sundular.

(Dilan Polat - Polina)
 
(Özlem Karaoğlu)

(Tekin Demiral)

(Parıl Erdem)

(Zeliha Çal)


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv