İngilizleri Türkler Giydiriyor

Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, en büyük ikinci ihracat pazarı İngiltere'deki konumunu güçlendirmek için 15-16 Kasım 2016 tarihleri arasında İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenen Fashion SVP Fuarı'na katılarak dünya devlerine ürünlerini tanıttı.

22 Kasım 2016 Salı 11:15
İngilizleri Türkler Giydiriyor
İngilizleri Türkler giydiriyor

Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, en büyük ikinci ihracat pazarı İngiltere'deki konumunu güçlendirmek için 15-16 Kasım 2016 tarihleri arasında İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenen Fashion SVP Fuarı'na katılarak dünya devlerine ürünlerini tanıttı.

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nu üstlendiği Londra Fashion SVP Fuarı'na Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, 12 Türk firması ile katıldı.

Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü'nün ihracatında; İngiltere'nin, Almanya'nın ardından en büyük pazar konumunda olduğuna dikkati çeken Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, İngiltere pazarındaki konumlarını Londra Fashion SVP Fuarı'nı bir fırsat olarak gördüklerini anlattı.

"Ülkemizin İngiltere’ye olan toplam konfeksiyon ihracatı 2016 yılının Ocak - Ekim döneminde 1 milyar 706 milyon dolar oldu" diyen Kızılgüneşler, "2016 yılında İngiltere'ye ihracatımız yüzde 5 düşüş gösterdi. Hem İngiltere'nin Avrupa Birliği'nin çıkma sürecine girmesi, hem de Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz darbe girişimine rağmen İngiltere'ye ihracatta ulaştığımız rakam büyük başarı. İngiltere Yüksek Mahkemesi, hükümetin referanduma götürdüğü AB'nden ayrılma kararı Brexit için Parlamento onayı şartı getirerek İngiltere’nin AB üyeliğinden çıkmasını zora soktu. Bu sürecin hem İngiltere, hem AB, hem de Türkiye için daha sağlıklı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

FASHION SVP fuarında her türlü örme, dokuma, triko bay/bayan/çocuk hazır giyim ürünlerinin sergilendiği bilgisini veren Kızılgüneşler, Fuar ziyaretçileri arasında alıcı ve tasarımcıların dışında ithalatçı firmalar, dernek/resmi kurum/basın kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığını, Türkiye standını Marks and Spencer, Asos, Debenham gibi büyük markaların satın alma yetkililerinin ziyaret ettiğini ve Türk firmaları ile verimli ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Fashion SVP Fuarı'nda bir dizi seminer düzenlenerek fuara katılan alıcı firmaların ve ziyaretçilerin ilgisi artırıldı.

Fashion SVP Fuarı’nda Türkiye dışında; Romanya, Fas, Mısır, Portekiz, Makedonya, Bulgaristan, Belarus, Yunanistan, Fransa, Hollanda gibi ülkeler stantlarıyla yer aldı. Fuarı 2 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Londra Fashion SVP Fuarı'na şu Türk firmaları katıldı; "Cu Tekstil, İya Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Enra Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Giteks Konfeksiyon San. ve Tic. A.Ş., Avantage Sport Tekstil Ltd. Şti., Seyfeli Dış Ticaret Ltd. Şti., Ral Tekstil Ltd. Şti., Zaroteks Tekstil, Selga Tekstil, Belgü Tekstil, Acar Leather ve Yelkenci Group."

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv