MBFWI Mehtap Elaidi FW17 Koleksiyonu

Mehtap Elaidi sunumu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 2017/18 Sonbahar-Kış sezonu kapsamında 22 Mart Çarşamba günü saat 11:00’de gerçekleşti.

23 Mart 2017 Perşembe 12:14
MBFWI Mehtap Elaidi FW17 Koleksiyonu
MBFWI Mehtap Elaidi FW17 Koleksiyonunu Sergiledi

#elaidifotografhane


Mehtap Elaidi sunumu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 2017/18 Sonbahar-Kış sezonu kapsamında 22 Mart Çarşamba günü saat 11:00’de gerçekleşti.

HAVADİS TÜRK - Mehtap Elaidi, 2017/18 Sonbahar-Kış koleksiyonunda Türkiye'nin ilk kadın stüdyo fotoğrafçısı Maryam Şahinyan'ın çektiği fotoğraflardan, hayat hikayesinden, Türkiye'nin 50'lerden 90'ların sonuna uzanan moda anlayışından, İstiklal Caddesi'nden ve güçlü kadınlarından etkileniyor. Hayata bir oyuncu değil izleyici olarak bakan kadınlara "Kendi hayatınızı yazın, oynayın, yönetin. Hayata katılın." mesajını veren koleksiyon, Maryam Şahinyan’ın 50 senelik kariyerinde arkasında bıraktıklarından, ailesi için yaptığı seçimin meyvesi olan stüdyo fotoğraflarından izler taşıyor.

Elaidi’nin koleksiyonunda detaylarda kendini gösteren volanlar, deneysel kuplar ve asimetrik kesimlerle birleşiyor. Kendi hayatını yazan, oynayan, yöneten kadınlar için koleksiyonda iç içe geçen, üst üste binen detaylar ile etekler pantolonlardan, elbiseler ceketlerden kesilip aplike edilmiş parçalardan oluşuyor. Romantizmin ana dili tüller, başka bir dilde kuvvetli bir kadının altını çiziyor. Siluetlerin üstünden akan elbiseler, her giyene alan bırakacak şekilde serbest bırakılıyor ve kadının güçlü simgelerinden çiçek, yeni bir anlatımla tasarlanıp fırça darbeleriyle kumaşlara aktarılıyor.

Mavi, siyah, beyaz, bordo, lame ve antrasitin çeşitli tonları bazen desenlerde bazen blok renk olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu geçmişin romantizminden ise gümüş scuba kumaşlar ile sıyrılan koleksiyonda yünlü keçe kumaşlar ve kadifeler Elaidi’nin olmazsa olmazı beyaz poplinlere eşlik edip detaylarda deri ile bir araya geliyor. Kroşe detaylarla, desenlerde kullanılan çiçekler, üç boyuta taşınarak, hem aplike, hem de kemer ve broş şeklinde, aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabılar İnci imzasını taşıyor. Sunumda koleksiyonu fotoğraflayan Erdem Akkaya’ya, “Dalgana bak” müzik grubundan Ozan Turan, Metin Kesik ve Serhat Pekereşlik ediyor.

Saç tasarımı Makas ekibine, makyaj ise NARS Cosmetics’in profesyonellerine ait. Sunumda misafirlere eşlik eden gazete tasarımı basako graphics’e, leziz kahveler ise Nespresso’ya ait.


Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) başkanı Mehtap Elaidi, 2003’ten beri uluslararası moda fuarlarına katılıyor. Büyük ilgi gören koleksiyonları Türkiye’de kendi mağazası dışında Brandroom, Gizia Gate, Midnight Express ve Wepublic’te, dünyada ise İtalya, Fransa, İspanya, Lübnan, Kuveyt, Dubai, Suudi Arabistan, Çin ve Japonya gibi 19 ülkede, 50 ayrı noktada satışa sunuluyor. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv