Ankara'yla Balkan Havasını 'Yazgı' Sentezledi!

Son dönemin en çok dikkat çeken isimlerinden Yazgı, renkli kişiliğini yansıtabildiği 'Kopsun Kıyamet' isimli eser ve klip çalışmasıyla şöhret basamaklarını hızla çıkıyor. Aranjörlüğünü Alihan İnanlının üstlendiği 'Kopsun Kıyamet' isimli eser Ankara müziği olsa da, balkan müziğinden esintilerle tam bir sentez oluşturuldu.

31 Temmuz 2017 Pazartesi 15:33
Ankara'yla Balkan Havasını 'Yazgı' Sentezledi!
ANKARA MÜZİĞİNE BALKAN SENTEZİ

Son dönemin en çok dikkat çeken isimlerinden Yazgı, renkli kişiliğini yansıtabildiği “Kopsun Kıyamet” isimli eser ve klip çalışmasıyla şöhret basamaklarını hızla çıkıyor.

Aranjörlüğünü Alihan İnanlının üstlendiği “Kopsun Kıyamet" isimli eser Ankara müziği olsa da, balkan müziğinden esintilerle tam bir sentez oluşturuldu.

Klip yönetmenliğini Yekta Özbilen’in gerçekleştirdiği eserle başarılı solist Yazgı “Bu hareketli şarkı ve klip yönetmenimin bakışıyla renkli bir çalışma oldu. En büyük korkum içimdeki cıvıltıyı izleyiciye geçirememekti güzel bir ekip çalışmasıyla korktuğum başıma gelmedi” dedi.

Ankara’nın eğlenceli müziğinin yıllardır tek düzelikten çıkarılamadığını da ifade eden Yazgı “Biz çalışmamızla Ankara müziğine yeni bir boyut kattık, şarkımız hareketli olmasına rağmen bir sevgiliye söylenebilecek en güzel sözleri içeriyor. Aşkın oynak halini notalara döktük ve kabul gördü” dedi.

Neşeli haliyle her ortama mutluluk ışıkları saçan Yazgı, herkesin içinde bir Yazgı var, içinizdeki gizlediğiniz çocuk ruhuyum, herkes beni çabuk kabullenip sevecek iddiasında bulundu.

YAZGI “KOPSUN KIYAMET” 
Sanatçı basın servisi tarafından ulaştıralan youtube linki ile alıntı yapılmıştır.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv