Gizem Tuncer ilk albüm heyecanını Quality ile paylaştı

Mahmut Tuncer’in kızı Gizem Tuncer’in ilk albümü “Aşk Uykusu”, geçtiğimiz ay müzikseverler ile buluştu. Gizem Tuncer, ilk röportajını Quality ile yaptı.

06 Eylül 2017 Çarşamba 14:38
Gizem Tuncer ilk albüm heyecanını Quality ile paylaştı
Gizem Tuncer
“Aşk Uykusu” beni büyüttü


Mahmut Tuncer’in kızı Gizem Tuncer’in ilk albümü “Aşk Uykusu”, geçtiğimiz ay müzikseverler ile buluştu. Gizem Tuncer, ilk röportajını Quality ile yaptı.

“Bugüne kadar tek sorumluluğum cep telefonumu kaybetmemekti. Şimdi ise büyüdüğümü anladım. Çok heyecanlıyım.”

Bir kez daha armut dibine düştü: Türk Halk Müziği’nin en sevilen isimlerinden Mahmut Tuncer’in kızı Gizem Tuncer, geçtiğimiz ay piyasaya çıkan Türk Pop Müziği tarzındaki ilk albümü “Aşk Uykusu” ile müzik dünyasındaki profesyonel yolculuğuna adım attı. Gizem, ilk röportajını da Quality of Magazine ile yaptı.

Sekiz aylık doğdum, sabırsızım!

Sanatçı Mahmut Tuncer ve Işıl Tuncer’in dört çocuğundan biri olan Gizem, 1992 Bodrum doğumlu. “O sırada Bodrum’da yazlıkta oldukları dönemde annem erken doğum yaptığı için ben sekiz aylıkken Muğla’da dünyaya gelmişim. Sabırsızlığımın sebebi bu olsa gerek. Şu anda da her şeyi hemen yapmak istiyorum.” diyor.

Yoğun bir sanat eğitimi
Sadri Alışık Tiyatrosu’nda Kerem Alışık’tan özel oyunculuk dersleri alan Gizem, oyunculuk eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamış. Lise eğitimi sırasında Erol Sayan’dan nota, usül ve nazariyat dersleri de alan Gizem, aynı zamanda kendisinin de son öğrencisi olmuş. Üniversitede Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Türk Musikisi Bölümü’nü kazanan Gizem; Alaeddin Yavaşça ve Yücel Paşmakçı gibi Türk müziğinin saygın isimleri ile birlikte çalışma şansı yakalamış. İlk sahne deneyimini paylaştığı babası Mahmut Tuncer’e altı yıl boyunca sahnede eşlik etmiş.

“Ayla Abla’ya çok kızmıştım”
Gizem’in bu ilk albüm süreci hayli uzun bir zamana yayılmış. “Aşk Uykusu”nun başlangıç öyküsünü şöyle anlatıyor: “Bu albüm süreci Ayla Çelik ile tanışmamla birlikte başladı. Onunla ilk tanıştığımda okuldan yeni çıkmıştım ve dünyayı kurtaracağıma inanıyordum. Ayla Abla bana o gün ‘Senin biraz daha yolun var, bekle’ dediğinde kendisine çok kızmıştım. Ama sonra gördüm ki önümde gerçekten uzun bir yol var. Bu süreçte biraz daha çalıştım, sahne tecrübemi geliştirdim.”

“Midemde kelebekler uçuşuyor”
Bu ilk albümün kendisi için anlamını sorduğumuzda tüm naifliği ile şunları söylüyor: “Midede uçan kelebekler, sabaha kadar heyecandan uyuyamamalar… Henüz anne olmadım ama insanın çocuğu olsa böyle sever herhalde. Düne kadar tek sorumluluğum cep telefonumu kaybetmemekti. Bugün ise kendi sorumluluğumu alıyorum, bu da beni şaşırtıyor. Belli bir yaşa gelene kadar büyüdüğümü anlamamıştım, bu sene bu ilk albümüm ile birlikte büyüdüğümü fark ediyorum. Çok heyecanlı.”

Film yapmayı da istiyorum ama önce müzik”
Hayat felsefesini “İnsanları kırmamak!” diye özetleyen Gizem, “Yengeç burcuyum. Çok hassas bir insanım. Bence önce iyi insan olmak çok önemli. Bizim bugüne kadar ailemizde en önemli bağ bunun üzerine kurulu. Ne kadar başarılı olursan ol, ne kadar çok paran olursa olsun, insanları üzdükten sonra hiçbir anlamı yok. Hedefim, şu anda en iyi şekilde müzik yapmak. Film yapmayı da istiyorum ama önce müzik.” diyerek noktalıyor sözlerini…

Gizem’in, Sony Music etiketi ile müzikseverler ile buluşan “Aşk Uykusu” albümünün prodüktörlüğünü Ayla Çelik ve Erhan Bayrak birlikte üstlenmişler. Albümde, Ayla Çelik, Ersay Üner, Murat Güneş gibi isimlerin şarkıları yer alıyor. Tüm şarkıların düzenlemeleri aynı zamanda çalışmanın müzik direktörlüğünü de yapan Erhan Bayrak’ın imzasını taşıyor.

Albümün fotoğrafları için Nihat Odabaşı’nın objektifinin karşısına geçen Gizem, ilk klibinde de yine usta isim Nihat Odabaşı ile birlikte çalışmış. Bir Ersay Üner şarkısı olan “Ayrılık Zamanı”nı kliplendiren Gizem’in klip çekimleri Şile’de yaklaşık 16 saatte tamamlanmış. Klipte Gizem’e model ve oyuncu Furkan Özyılmaz eşlik etmiş.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv