İran, İlyas Yalçıntaş'ın Konserlerini İptal Etti!

10 konserlik İran turnesine çıkan İlyas Yalçıntaş'ın 9 Mayıs'ta yapılacak Anzeli konseri, başlamasına saatler kala iptal edildi.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 14:19
İran, İlyas Yalçıntaş'ın Konserlerini İptal Etti!
İRAN MÜZİĞE AMBARGO KOYDU,
İLYAS YALÇINTAŞ KONSERLERİNİ İPTAL ETTİ!


10 konserlik İran turnesine çıkan İlyas Yalçıntaş'ın 9 Mayıs'ta yapılacak Anzeli konseri, başlamasına saatler kala iptal edildi.

HAVADİS TÜRK - İran İrşad Bakanlığı'ndan alınan izin belgesine rağmen konserler, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri gerekçe gösterilerek, İran Devleti tarafından güvenlik nedeniyle iptal edildi.

İlyas Yalçıntaş, konserlerinin iptal edilmesinin ardından bu sabah İstanbul'a döndü. Morali hayli bozuk olan Yalçıntaş, konserlerin iptal olmasıyla ilgili açıklama yaptı.

"ÇOK ÜZGÜNÜM"

"Tam 4 aydır emek verdiğimiz İran konserlerimiz maalesef iptal oldu. Aylardır bizden istenilen her şartı yerine getirdik. Konserimiz için gerekli tüm izinler çıktı. Bu izinlerle birlikte İran'ın çeşitli kentlerinde konser programımızı oluşturduk. İlk konserimiz 9 Mayıs'ta Anzeli'deydi. Biletleri satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükendi. Konserin başlamasına saatler kala, elimizde izin belgelerimiz olmasına rağmen tüm konserlerimiz iptal edildi. Çok şaşırdık. Önce bir açıklama yapmadılar ardından yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini gerekçe gösterdiler.


İranlı müzikseverlerle buluşmak benim için çok önemliydi. Onlar da sabah saatlerinde itibaren konser alanında beklemeye başladılar. Karar sonrası tepki gösterdiler ve beni yalnız bırakmayıp otel kapısında beklediler. Böyle bir duruma maruz kaldığım için çok üzgünüm. Aylardır hazırlandığımız, emek verdiğimiz konserlerimizin nedensizce iptal edilmesi beni çok üzdü. İran halkına beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum ama umudumuzu kaybetmedik." 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv