Turgay Başyayla’nın ‘Vefa’ adlı albümü çıktı

2000 yılında ilk albümünü yapan ve şimdiye kadar kariyerine 8 albüm sığdıran Turgay Başyayla’nın 5 eserden oluşan yeni çalışması ‘Vefa’ adı ile müzik marketlerde yer alıyor.

08 Haziran 2017 Perşembe 13:32
Turgay Başyayla’nın ‘Vefa’ adlı albümü çıktı
TURGAY BAŞYAYLA
“VEFA”


HAVADİSTÜRK - 2000 yılında ilk albümünü yapan ve şimdiye kadar kariyerine 8 albüm sığdıran Turgay Başyayla’nın 5 eserden oluşan yeni çalışması ‘Vefa’ adı ile müzik marketlerde yer alıyor.

Projede, Cem Karaca’nın “Kahya Yahya, Barış Manço’nun “Halil İbrahim Sofrası”, Özdemir Erdoğan’ın “Gurbet”, Ersen ve Dadaşlar'ın “Aman Tertip”, isimli bir döneme damgasını vurmuş önemli eserleri ile birlikte anonim türkü ‘Kerkük Zindanı’ da yer alıyor.

Aranjörlüğünü Mehmethan Dişbudak'ın, prodüktörlüğünü Turgay Başyayla’nın yaptığı albümün fotoğraf çalışmaları Yener Yalçın’a ait.
Projenin ilk video klibi ise Şafak Karaman’ın yönetmenliğinde sözlerini Cem Karaca’nın yazdığı, bestesi Cahit Berkay’a ait olan ‘Kahya Yahya' isimli şarkıya çekildi.

Albümde birbirinden değerli usta sanatçılara mal olmuş eserleri pop rock soundu ile yeniden yorumlayan Turgay Başyayla, “bu isimlerin benim hayatımda çok ayrı yeri var. Yıllardır sahnelerde zaten bu usta isimlerin eserlerini okuyordum. Bu yüzden albümün ismini ekibimle birlikte ‘VEFA’ koymaya karar verdik”

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv