47 Avrupa Ülkesi Arasında Roman Dostu Seçildi

Gerçekleştirdiği çalışmalar ve projelerle Romanların eğitim ve sosyal hayata aktif katılımlarını sağlayan Şişli Belediyesi, Avrupa’da 47 ülkenin katıldığı ve bu yıl 6’ıncısı düzenlenen 'Dosta Ödülü'nün sahibi oldu.

26 Ekim 2017 Perşembe 15:26
47 Avrupa Ülkesi Arasında Roman Dostu Seçildi
ŞİŞLİ BELEDİYESİ, 47 AVRUPA ÜLKESİ ARASINDAN ROMAN DOSTU KENT SEÇİLDİ

Gerçekleştirdiği çalışmalar ve projelerle Romanların eğitim ve sosyal hayata aktif katılımlarını sağlayan Şişli Belediyesi, Avrupa’da 47 ülkenin katıldığı ve bu yıl 6’ıncısı düzenlenen “Dosta Ödülü”nün sahibi oldu.


Avrupa Konseyince Romanların entegrasyonu ve topluma kazandırılması amacıyla örnek çalışmalar yapan yerel yönetimlere verilen "Dosta! Ödülü" bu yıl Şişli Belediyesi’ne verildi. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından düzenlenen ve Avrupa Konseyi üyesi 47 ülkenin katıldığı ödül töreni Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenlendi.

Şişli Belediyesi Romanların eğitimden sosyal hayata kadar birçok alanda aktif katılımlarını sağladığı projeler ile Roman dilinde 'Artık Yeter' anlamına gelen Dosta Ödülü’ne layık görüldü. 2015-2017 yılları arasında Hıdırıllez şenlikleri, tiyatro ve sinema gösterimleri, Roman kadınlar için okuryazarlık kursları, çocuklara yönelik yaz okulu, yurtdışı ziyaretleri ve Şişli Belediyesi bünyesinde bulunan Kuştepe Roman Sanat Evi’nde işlerini kurmaları konusunda destekleyici eğitimler ve etkinlikler düzenledi. Aynı zamanda düzenli olarak sokakların temizlenmesi, gıda ve içilebilir su dağıtımı gibi şehir hizmetleri veriyor.

Ödülü alan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Gazi Yorgun, böyle bir ödül almanın gurur verici olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Şişli çok farklı dili, rengi, kültürü barındıran Türkiye’nin en kozmopolit ilçesi. Roman komşularımız da bizim için çok kıymetli. Onların topluma entegrasyonu, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kentin olanaklarından her vatandaş gibi eşit faydalanması için projeler geliştiriyoruz. Bu çalışmaların uluslararası arenada da yankı bulması bizi hem mutlu ediyor hem de gelecek projelerimiz için cesaretlendiriyor.” 


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv