Effie Ödülleri sahiplerini buldu

İlk kez 2005 yılında başlatılan Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri, bu yıl rekor bir katılım oranına ulaştı; ödüller Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

02 Nisan 2013 Salı 09:48
Effie Ödülleri sahiplerini buldu
21 kampanya altın, 14 kampanya gümüş, 16 kampanya bronz Effie kazandı.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin; EffieWorldwideInc. işbirliğiyle düzenlediği 5. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın ödül töreni, pazarlama iletişimi dünyasından seçkin isimleri, 1 Nisan Pazartesi akşamı FourSeasonsBosphorus Otel’de buluşturdu.

135 finalist ödül için yarıştı

Bu yıl 215 başvuruyla katılım rekoru kırılan yarışmada; en fazla başvuru yapılan kategoriler arasında bulunan Bilgi Teknolojileri kategorisinde 19, İçecek kategorisinde 19, Dijital Uygulamalar kategorisinde 18, Tatlı-Tuzlu kategorisinde 18, Banka-Sigorta-Finansal Hizmetler kategorisinde 5, İçecek kategorisinde 19, Lansmanda Başarılı kategorisinde 14 ve Banka-Sigorta-Finansal Hizmetler kategorisinde13 kampanya, Effie Ödülleri’ni kazanmak için yarıştı. Bu yıl 5.’si düzenlenen Effie Türkiye’nin sponsorluğunuEti, Şekerbank, Turkcell, Vivaki ve ThinkNero üstlendiler.

Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura yaptığı açılış konuşmasında, Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’na katılımın çığ gibi arttığını ve Effie’nin yarışmaların altın standardı olarak addedildiğini belirtti. Reklamcılar Derneği ve 2013 EffieTürkiye Jüri Başkanı Alper Üner ise, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Effie’nin dünyanın en zorlayıcı ve en kıymetli yarışmaları arasında bulunduğunu belirtti.

Effie'de finalist olmanın da çok önemli ve değerli olduğunu söyleyen Alper Üner, Jüri değerlendirmelerinin gerekçeyle, tartışarak yapıldığını ve sonuçların belirlendiğini belirterek, Effie Türkiye Jürisi olarak önelemede 2 gün, toplam 19 saat; finalde 2 gün, toplam 27 saat kesintisiz ve titiz bir şekilde görev yapan tüm jüri üyelerine de teşekkür etti.

Effie Türkiye:
Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda: Strateji %23,3, Yaratıcılık ve Büyük Fikir %23,3, Uygulama ve Hayata Geçirme %23,3, Sonuçlar da %30 oranında etkili oldu. Yarışmaya sadece reklamveren ve kreatif ajans değil, dijital, doğrudan pazarlama, medya, PR ajansı da ana ajans olarak başvurdu. İlk kez 2011 yılında küresel olarak başlatılan Effie Etkililik Endeksi (EffieEffectiveness Index) ile dünyanın dört bir yanında yarışa katılan, ve dereceye giren ajans/firma ve profesyoneller sıralanacak ve toplamda dünyanın en başarılı 25 ajansı/ reklamvereni ve pazarlama yöneticileri ortaya çıkacak.

 Katılım İstatistikleri

Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması Yıllara Göre Katılım Adetleri

Yıl                    Adet

2005                  95                     

2007                  99

2009                123

2011                164

2013                215

 

2013 Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması- En fazla Başvuru Yapılan Kategoriler

Kategori ve Adet

 

Bilgi Teknolojileri 19

İçecek 19

Dijital Uygulamalar 18

Tatlı-Tuzlu 18

Lansmanda Başarılı 14

Banka-Sigorta ve Finansal Hizmetler 13

 Reklamcılar Derneği (RD) Hakkında: Türkiye'deki reklam, medya ve dijital alanda çalışan ajansların mesleki kuruluşu olan Reklamcılar Derneği, 1984 yılında kuruldu. 104 tüzel ve 22 gerçek kişi üyesiyle sektörün %85’ini temsil etmektedir. Reklamcılar Derneği etkinliklerinde; ajansların ve reklamcılığın genel sorunlarına yönelik çözümler üretmek ve reklamda hesap verebilirlik / sonuç alma, yaratıcılık kavramlarını yaygınlaştırmak,geliştirmek gibi iki temel noktayı esas alır. Dernek, mesleğin ve ajansların gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamayı amaç edinir ve bu doğrultuda projeler geliştirir. http://www.rd.org.tr

Reklamverenler Derneği (RVD) Hakkında:
Türkiye’de reklamın önemini, etkinliğini, verimliliğini, bilincini anlatmak ve artırmak amacıyla kurulan Reklamverenler Derneği (RVD), reklam sektörünün sağlıklı işleyişini sağlayarak ekonomide verimliliğe katkıda bulunmak üzere kurulmuş bir dernektir. Türkiye reklam yatırımlarının yaklaşık %80’ini temsil etmektedir.RVD, amaçlarına yönelik olarak eğitimler, pazarlama sektöründe çalışanların ufkunu açan organizasyonlar düzenlemektedir. Reklam yatırımlarının uluslararası standartlarda ölçülmesi konusunda sektörde öncülük ve çalışmalar yapmaktadır. http://www.rvd.org.tr

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv