İzlesene.com’a reklam dünyasından büyük ödül

Türkiye’nin lider video sitesi İzlesene.com, yılın en başarılı dijital reklam çalışmalarının ödüllendirildiği MIXX Awards Türkiye’de “Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar” kategorisinde Gümüş MIXX’in sahibi oldu.

19 Nisan 2017 Çarşamba 13:19
İzlesene.com’a reklam dünyasından büyük ödül
MIXX Awards Türkiye’de “Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar”
Kategorisinde Gümüş MIXX’in Sahibi İzlesene.com Oldu


Türkiye’nin lider video sitesi İzlesene.com, yılın en başarılı dijital reklam çalışmalarının ödüllendirildiği MIXX Awards Türkiye’de “Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar” kategorisinde Gümüş MIXX’in sahibi oldu.

HAVADİS TÜRK - Nokta Medya bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin lider video sitesi İzlesene.com, bu yıl 7.’si düzenlenen MIXX Awards Türkiye’de “Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar” kategorisinde Gümüş MIXX ödülüne layık görüldü. IAB Türkiye tarafından düzenlenen ve yılın en başarılı dijital reklam çalışmalarının ödüllendirildiği MIXX Awards Türkiye’de İzlesene.com, Inferno-Cehennem Filmi Treasure Hunt oyun kurgusuyla dereceye girmeyi başardı. İzlesene.com, bu ödülle Mixx Avrupa’da yarışma hakkı da kazandı.

Dan Brown’un aynı adlı romanından uyarlanan Inferno filmi için hazırlanan oyun kurgusu, etkileşim yaratarak film hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlandı. İpuçlarını birleştirerek bulmaca çözdüren hazine avı tarzındaki oyunda, filmin en önemli beş sahnesi belirlenerek bu sahnelere özel şifreler gizlendi. Video oynamaya devam ederken bu sahnelerde otomatik olarak duraklayarak kullanıcılardan şifreleri çözmesi istendi, oyun sonunda DANTE şifresini bulan ve gönderen kullanıcılar filme özel bilet kazandı.

Kampanya sonunda hazırlanan video 10 günde 565 bin 382 izlenmeye ulaşırken 237 bin 433 kişi maceraya başla butonuna tıklayarak oyuna geçiş yaptı. Kullanıcıların yüzde 61’i (144.851 kişi) oyunda yer alan görevleri tamamladı. Oyunun son aşamasında bulunan bilet için bilgi giriş formu ise 1299 kişi tarafından dolduruldu. Oyun Facebook’ta 2 bin 466 kez paylaşılırken kampanya sonunda Inferno filminin sitesine 37 bin 542 kez yönlendirme yapıldı.

Nokta hakkında:
Türkiye’nin lider video siteleri İzlesene.com, Sinemalar.com, Alkışlarlayaşıyorum.com başta olmak üzere Döviz, Yemektarifleri, Blogcu, Fotokritik gibi içerik sitelerini de bünyesinde barındıran Nokta Medya, ayda ortalama 37 milyon tekil ziyaretçisiyle Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 83’üne erişiyor. Yüzde 59 izlenme payıyla da Gemius video listesinde 1. sırada yer alıyor.

Nokta Medya, aylık 95 milyon video izlenme sayısıyla Türk video platformları arasındaki lider konumunu sürdürüyor. Bunun yanı sıra inovasyon odaklı reklam uygulamaları ve hedefleme teknolojileri ile medya ve yaratıcılık ödüllerinde reklam verenlerin önemli çözüm ortağı olarak rol alıyor.
2011 yılında Intel Capital’in Türkiye internet pazarındaki ilk yatırımı olarak ses getiren Nokta Medya; 4 milyonun üzerinde izlenme rakamına ulaşan partner uygulamaları ve 5 milyondan fazla Facebook takipçisiyle son kullanıcıya her platformdan etkili şekilde dokunuyor.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv