SAP Türkiye’ye Sağlık Alanında Birincilik Ödülü

Kurumsal uygulama ve yazılım alanının lider şirketi SAP, iş dünyasına sunduğu yenilikçi çözümler dışında çalışanlarının sağlığı alanında yaptığı fark yaratan çalışmalarıyla da öne çıkıyor. SAP Türkiye İnsan Kaynakları ekibi tarafından yürütülen çalışmalar ‘Global SAP Sağlık Elçileri Ağı’ tarafından birincilik ödülüne layık görüldü.

22 Şubat 2017 Çarşamba 13:05
SAP Türkiye’ye Sağlık Alanında Birincilik Ödülü
SAP Türkiye’ye Sağlık Alanında Birincilik Ödülü

" SAP Türkiye’nin Çalışan Sağlığı Uygulamaları Ödüllendirildi "

Kurumsal uygulama ve yazılım alanının lider şirketi SAP, iş dünyasına sunduğu yenilikçi çözümler dışında çalışanlarının sağlığı alanında yaptığı fark yaratan çalışmalarıyla da öne çıkıyor. SAP Türkiye İnsan Kaynakları ekibi tarafından yürütülen çalışmalar ‘Global SAP Sağlık Elçileri Ağı’ tarafından birincilik ödülüne layık görüldü.

HAVADİS TÜRK - Dünyada yapılan araştırmalar gösteriyor ki şirketlerin sağlık odaklı çalışma kültürüne sahip olması çalışanlarının üzerinde pozitif etkiler sağlıyor. İnsanların zihinsel ve fiziksel açıdan sağlıklı olması aynı zamanda iş hayatlarında mutlu ve başarılı olmaları için en önemli etkenlerin başında yer alıyor.

SAP Türkiye bu bakış açısıyla yıl boyunca çalışanları için hayata geçirdiği sağlık uygulamaları ile Global SAP Çalışan Sağlığı Yönetim Ekibi (SAP Global Health Team) tarafından 2016 yılının dünya çapındaki en iyi takımı olarak belirlendi ve SAP Sağlık Elçisi olan SAP Türkiye İK Direktörü Hande Genç’e SAP Sağlık Ödül’ü verildi. Birbirinden farklı platformlarda yenilikçi İK çalışmalarına imza atan SAP Türkiye, sağlık aktiviteleri ile ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

SAP Türkiye’nin sağlık uygulamaları; göz ve ben taraması gibi kontroller, sağlıklı beslenme ve ebeveynlere yönelik seminerler, ofiste masaj ve diyetisyen hizmetleri, sigarayı bırakma kampanyası ve bu alanda çalışanlara profesyonel bir destek sağlanması, kapsamlı sağlık, hayat ve seyahat sigortaları, ilk yardım, ergonomi ve bahar yorgunlukları üzerine çalıştaylar gibi çeşitli konularda aktiviteleri içeriyor. Bunların yanı sıra 2016 yılında “Çalışan Destek Programı” adı altında çalışanların hukuk, vergi, finansal, psikolojik vb. birçok alanda ihtiyaçlarına cevap vermek üzere bir telefon destek hattı kuruldu.

SAP Türkiye adına İK Direktörü Hande Genç tarafından alınan 2016 Sağlık Ödülü, Global SAP Çalışan Sağlığı Yönetim Ekibi tarafından SAP’nin dünya genelinde 60’ı aşkın ülke ofisi arasında yapılan değerlendirme sonucunda belirleniyor. Global SAP Çalışan Sağlığı Yönetim Ekibi, küresel anlamda SAP çalışanları için sağlık faaliyetlerini koordine ederek bu çalışmaların etkinliğini artırmak için kurulmuş bir platform. Aynı zamanda, yerel bölgelerde gerçekleştirilen en iyi uygulamaları şirket içerisinde paylaşarak bilgilendirmelerde bulunuyor. Platform ayrıca küresel programların geliştirilmesi için önemli bir rol üstleniyor.

Üç Kat Daha Verimli Çalışan
SAP Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Hande Genç, “Sağlık alanındaki yenilikçi yaklaşımımız ve yaptığımız çalışmalar ile “Global SAP Çalışan Sağlığı Yönetim Ekibi” tarafından takdir edildiğimiz ve birincilik ödülüne layık görüldüğümüz için son derece mutluyuz. Günden güne değişime uğrayan çalışma ortamında dijitalleşme ve global rekabet şartları insanları daha verimli ancak daha yoğun çalışmaya zorluyor. Bu noktada, şirketlerin çalışanlarının sağlıklı bireyler olarak hayatlarını sürdürebilmeleri için özel programlar geliştirmeleri önem kazanıyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun yayınladığı global araştırmaya göre çalışanların sağlıklı olması durumunda, verim ve yaratıcılıklarının üç kat arttığını ve işlerini sahiplenme oranının da sekiz kata yakın artış gösterdiği açıklanıyor. Gerçekleştirilen araştırma ayrıca çalışanlarını sağlıklı olmaları için aktif olarak destekleyen şirketlerin daha etkin ve verimli iş gücüne sahip olduklarını ortaya koyuyor. Bu doğrultuda SAP Türkiye olarak çalışma koşullarını sürekli iyileştiren, çalışanlarının gelişimlerine katkı sağlayan, yenilikçi insan kaynakları yaklaşımımız ve sağlık uygulamalarımız ile 60 ülke içinde farklılaşarak kazandığımız bu ödül bizim için önemli bir gurur kaynağı oldu” dedi.

SAP Türkiye aynı zamanda, Great Place to Work Türkiye Ofisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016 Ödülleri’nde üçüncü kez en iyi işverenler arasında yer aldı. 99 şirket arasında, 50-500 çalışan kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülen SAP Türkiye, yaptığı çalışmalarla 2016 yılında ayrıca İş – Yaşam Dengesi kategorisinde özel ödülün de sahibi oldu.

SAP hakkında:
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, dünya çapında 84.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’ten fazla sektörde, 190 ülkede faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki 345.000’den fazla SAP müşterisinin iş süreçlerine destek veriyor. Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor.
SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, SAP çözümleri ile kontrol ediyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 1500’ün üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor.

SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv