Audi Çin'deki Üretimini Attıracak

2020 yılına kadar FAW Volkswagen'ın Çin'deki 5 üretim üssünün yıllık üretim kapasitesinin 3 milyon adeti bulması bekleniyor. Buna göre, Audi'nin yıllık üretimi de 1 milyona çıkacak...

18 Şubat 2017 Cumartesi 19:37
Audi Çin'deki Üretimini Attıracak
Audi Çin'deki Üretimini Attıracak

HAVADİSTÜRK - Audi'nin gelecek beş yıl içinde Çin'deki yıllık üretiminin 1 milyon adede ulaşacağı bildirildi.

Çin-Almanya ortak sermayeli FAW-Volkswagen Otomotiv Şirketi tarafından dün yapılan açıklamaya göre, Audi Çin'de beş ayrı temiz enerjili modelin üretimini de başlatacak.

Bu beş model arasında Audi A6L e-tron, Q7 e-tron ve A3 Sportback e-tron ve 500 km menzilli tamamen elektrikli bir SUV yer alıyor.

Audi ayrıca farklı yaş gruplarındaki tüketicilerin çeşitli taleplerine göre, Q2 dahil olmak üzere yeni modellerin üretimini de planlıyor. En küçük SUV modeli olan Q2, FAW'ın Guangdong eyaletinin Foshan kentindeki fabrikasında üretilecek.

2020 yılına kadar FAW Volkswagen'ın Çin'deki 5 üretim üssünün yıllık üretim kapsitesinin 3 milyon adeti bulması bekleniyor. Buna göre, Audi'nin yıllık üretimi de 1 milyona çıkacak.

Geçen yıl FAW Çin'in lüks otomobil pazarının yaklaşık üçte birini oluşturan 589,088 adet araç sattı.

Ancak bu yıl Audi'nin satışları iyi bir başlangıç yapmadı ve Ocak ayında 35 bin 200 satışla, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35,3'lük bir düşüş kaydedildi.

Audi'nin iki rakibi olarak, Mercedes Benz ve BMW'nin Ocak satışları sırasıyla 58,800 ve 51,300 olarak gerçekleşti. Çin Uluslararası Radyosu

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv