Gastronomi Günleri’nde tanıtıldı

NG Kütahya Porselen, 2013 kreasyonunu NG Güral Afyon’dan sonra NG Güral Sapanca’da düzenlediği Gastronomi Günleri’nde görücüye çıkardı.

11 Mart 2013 Pazartesi 22:50
Gastronomi Günleri’nde tanıtıldıÇok sayıda turizm profesyonelinin de katıldığı etkinlikte Defne Koz tarafından tasarlanan ve 125 parçadan oluşan Ala, Onda ve Plano serilerinin yer aldığı Gurme Koleksiyonu, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. NG Kütahya Porselen, turizm profesyonelleriyle 2013 tasarımlarını Gastronomi Günleri’nde tanıttı.06 – 08 Mart tarihlerinde düzenlenen Gastronomi Günleri, ilk gün showroom gezisiyle başladı.

İkinci gün NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın konuşmasıyla açıldı. Söze “dostlarım ve meslektaşlarım” diye başlayan Güral, bu ifadenin onun için büyük önem taşıdığını, çünkü hep birlikte NG Kütahya Porselen’i ileri taşıdıklarını söyledi ve ekledi: “Hepimizin ortak noktası zarafet. Burada gördüğünüz tasarımların hepsi bu farkındalıkla hazırlandı. Bu önemli koleksiyon üzerinde uzun zamandır çalışıyoruz. Yıllardan bu yana süregelen kalitemizi bu kreasyonla taçlandırmak bize mutluluk veriyor.”

NG Kütahya Porselen Genel Müdürü Rüştü Düver de NG Kütahya Porselen’in yıllık 100 milyon parça üretimi ile, dünyanın en büyük kapasiteyle çalışan fabrikasına sahip olduğuna değinerek, “Bugün dünyadaki en büyük porselen üreticisi olan Çin'in ardından Türkiye ikinci sırada geliyor.

Dolayısıyla sıralamada bu ülkeden sonra Türkiye ve NG Kütahya Porselen yer alıyor.

30 yıl önce Almanya'da ve Avrupa'da 30'un üzerinde porselen markası vardı. Tasarım ve yenilikleri Avrupa'daki bu markalar üretir, sektörü Avrupa geliştirirdi. Bugün o bölgedeki porselen fabrikalarının sayısı çok azaldı. Porselen sektörü emek yoğun bir alan olduğu için Avrupa'daki fabrikalar kapandı. Artık sektördeki yenilikleri ve teknolojileri NG Kütahya Porselen üretip dünyaya yayıyor.

Şu an ismi bilinen birçok markanın üretimini NG Kütahya Porselen yapıyor.

Bu bizim için büyük bir gurur vesilesidir. 2011’de Türkiye’deki porselen ihracatının yaklaşık yüzde 40’ını, 2012’de ise yüzde 42’sini gerçekleştirdik. Porselen sektöründe birçok üretici firmaya ait fabrika kapandığı için üretimde sıkıntı yaşanıyor. Dünya çapında porselen üretiminde bir düşüş yaşanırken, biz yükseliş eğilimindeyiz” şeklinde konuştu. Düver ayrıca Avrupa’da tasarım devrinin de kapandığını ve tüm dünyada hem tasarımı hem de tekniği geliştirme misyonunu üzerlerine aldıklarını söyledi.

Ayrıca bu görevin NG Kütahya Porselen'e düştüğünü de sözlerine ekledi. Rüştü Düver sözlerini, “Biz tabağı sahne, içindekileri de birer aktör olarak gördük. Tasarımlarımızı da buna göre şekillendirdik. Yaklaşık 3 yıl bu fikir üzerinde çalışarak yeni tasarımlar ürettik. Frankfurt Ambiente Fuarı’nda bu tasarımlar çok beğenildi. Şimdi de bu koleksiyonu sizlerle buluşturuyoruz” diyerek noktaladı.

06 – 08 Mart tarihlerinde düzenlenen NG Kütahya Porselen Gastronomi Günleri 2013, Ferhat Göçer’in verdiği keyifli konserle sona erdi.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv