Kadınların Geleceği KAMESDER

KAMESDER’in eğitim merkezi Akademi Lima’da verilecek eğitimlerle kadınlar, sosyal ve ekonomik hayata etkin bir biçimde katılabilecek.

04 Mart 2013 Pazartesi 12:23
Kadınların Geleceği KAMESDER
Kadınların Geleceği KAMESDER ile Garanti Altında KAMESDER, Kadınları İş Hayatına Hazırlıyor!

Kadınları çalışma hayatına teknik ve psikolojik açıdan hazırlayan KAMESDER, faaliyetlerine başlıyor. Kadınların spor ve yaşam merkezi b-fit’in kurucu ortaklarından ve hala Sığacık İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Aslı Olgun ile Satış Geliştirme -Eğitim Uzmanı Didem Çelikel tarafından İzmir Sığacık’da kurulan KAMESDER, bir grup gönüllü eğitimci ile, kadınların mesleki eğitimine ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

KAMESDER’in eğitim merkezi Akademi Lima’da verilecek eğitimlerle kadınlar, sosyal ve ekonomik hayata etkin bir biçimde katılabilecek. Ayrıca kadınlar, iş hayatındaki haklarını öğrenebilecek, nitelikli mesleki eğitimler sayesinde aile bütçesine ciddi katkılar sağlayarak aile içindeki konumunun güçlendirecek ve mesleki gelişimin yanı sıra verilecek eğitimler ve danışmanlıklarla farkındalığını ve yaşam kalitesini arttıracak. Bu amaçla yola çıkan KAMESDER gönüllüleri, kadınların pratik iş yaşamına dair bilgi ve becerilerini arttırarak, onları çalışma hayatına hazırlamayı ve kendi işlerini kuracak seviyeye gelmelerini sağlamayı hedefliyor. Verilecek rehberlik danışma hizmetiyle, toplumun yüklediği ağır bir rolü sırtlanan kadının yükünü hafifletmek, özgüvenini artırmak, karşılaştığı zorluklarla mücadele etmede rehberlik etmeyi de hedefleyen KAMESDER, daha çok kadına ulaşmak için de çeşitli projeler üretiyor ve mevcut projelere destek veriyor.

lanında uzman kişiler Akademi Lima’da kadınlara, Satış teknikleri, Girişimcilik, İnternetten satış ve pazarlama teknikleri, Satışı destekleyici İngilizce ve bilgisayar kullanımı, Ürün tasarımı vb… eğitimler veriyor.

Ayrıca Anne Baba Çocuk İletişimi, Kaygı Egzersizleri, Baba ve Çocuk, Eşler Arası Çatışma, Okul Başarısındaki Engeller, Öfke Yönetimi ve Stresle Başa Çıkma, Çocukta Madde Bağımlılığı, Ergenlik Dönemi, Sınav Kaygısı, Çocukta Tik ve Alt Islatma, Boşanma ve Çocuk, Çalışan Anne ve Çocuk vb seminerler ile kadının kişisel ve gelişimine de katkı sağlamak hedefleniyor.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv