Migros, OBASE ile Ödül Aldı

Migros, OBASE ile beraber EuroCIS 2013’te ödül aldı.

28 Şubat 2013 Perşembe 10:45
Migros, OBASE ile Ödül Aldı
Perakande devi Migros, OBASE ile beraber geliştirdiği “Benim Ofisim” projesi ile, mağaza yöneticilerinin verimliliğine mobil cihazlar üzerinden eşsiz bir katma değer sağlayarak uluslararası platformda “En İyi Mağaza İçi Çözümleri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 Türkiye’nin lider iş zekası yazılım üreticisi OBASE ve Türkiye’de perakende sektörünün öncülüğünü yapan Migros’un dünya gıda perakendeciliğinde bir ilk olan “Benim Ofisim” Projesi, dünyada başarıdan başarıya koşuyor. Migros’un OBASE ile gerçekleştirdiği “Benim Ofisim” adlı mobil uygulama Migros’u Türkiye ve dünyada diğer şirketlerden ayıran bir ilk olarak, EuroCIS 2013 “Avrupa Perakende Teknolojileri Ödülleri” töreninde “En İyi Mağaza İçi Çözümleri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Dünya’da yükselen ve geleceği şekillendireceği düşünülen mobil trendinden etkilenen ve mağazacılık anlayışını baştan aşağıya bu trende göre yenileyen Migros, Benim Ofisim adını verdikleri MicroStrategy Mobil platformunu OBASE ile geliştirerek ülke genelinde 850 mağaza yöneticisinin ofis ortamını iPad’lere taşıdı. Benim Ofisim projesi, mağazayı mağaza içinde yönetmek, mağaza yöneticisinin sadece satış ve operasyon odaklı çalışmasını yaparken daha hızlı, verimli ve karlı kararlar almasını sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

20 dashboard ve 30 rapor ile hayata geçirilen projede interaktif satış performansı verisi, stok seviyeleri, harita üzerinden detaylı rakip analizi bilgisi, raf yerleşimi görüntüsü ve diğer kritik KPI’lar anlık olarak takip edilebiliyor. Mağaza yöneticileri mağaza satış alanında dolaşırken görsel dashboar’ları üzerinden problemli konuları ve istisnai durumları hızlıca farkedip, önemli iş kararlarını tablet üzerinde birkaç dokunuş ve çekme ile alabiliyorlar.

Migros, “Benim Ofisim” ile karlılığını ve verimliliğini artırdı. Perakendecilikte yönetim anlayışını tümden değiştiren, mağaza yöneticilerinin tüm işlerini arka ofis yerine reyon aralarında yapabildikleri “Benim Ofisim” projesini hayata geçiren OBASE’in Genel Müdürü Dr. Bülent Dal şunları söyledi; “Mağazada anlık verilmesi gereken karar ve aksiyonların zamanında doğru bir şekilde gerçekleşmesi operasyonel mükemmeliyeti ciddi anlamda etkilemektedir. Mağazacılıkta, mağaza müdürlerinin müşterileri ve çalışanlarıyla bir arada olması gerekiyor. Bir taraftan da arka ofiste yapması gereken birçok çalışma var. İkisini bir arada daha hızlı, karlı, verimli ve yüksek müşteri memnuniyeti ile yönetebilmeleri için mobil bir yapı kurduk. Mağaza müdürleri bu proje ile çalışanları ve müşterileriyle bir arada olurken arka ofisteki operasyonları da tabletler üzerinden takip edebiliyorlar. Anlık kararlar için önemli KPI’ların takip edilebildiği, satış tahmininden, aktivite yönetimine kadar uzanan zengin fonksiyonalitenin olduğu proje, 6 ay gibi kısa bir sürede tüm mağazalarda Haziran 2012’de hayata geçirildi. Benim Ofisim projesini Migros’un uzun yıllardır geliştirmekte olduğu güçlü bilgi sistemi altyapısı üzerinde MicroStrategy ve OBASE Perakende Karar Destek Sistemi Detailer ile halihazırda geliştirmiş olduğumuz ögelerden de istifade ederek, benzerlerine göre bu kadar kısa bir sürede hayata geçirme şansı bulduk. Migros’un vizyonerliği ile gerçekleşen Benim Ofisim’in Türkiye’deki diğer şirketlerin de yönetim anlayışlarını değiştirmesine öncülük edecek örnek bir proje olacağına inanıyoruz.”

Migros: “Benim Ofisim, sektörde önemli bir inovasyon sağladı. Projeyi geliştirmeye diğer iş süreçlerine de yatırım yaparak devam edeceğiz.”

Türkiye ve dünya gıda perakende sektöründe önemli bir inovasyona imza attıklarını vurgulayan Migros Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Kerim Tatlıcı konu ile ilgili şunlarını söyledi;“Migros sahip olduğu insan kaynağına olan güvenin yanı sıra, teknolojik gelişmelerin faydasını müşterilerine sunarak her zaman bir adım önde yoluna devam etmektedir. Bu büyüklükteki bir proje için OBASE ve MicroStrategy Mobil Platformu’nu çok esnek, sağlam ve güçlü bir yapı oldukları için seçtik. İş ve insan odaklı çalışıyorlar. OBASE perakende sektörüne yönelik geliştirdiği performansı yüksek uygulamalara sahip bir firma ve iş zekası yazılımları alanında iş ortağı MicroStrategy ile uzun yıllardır başarılı uygulamalar geliştiriyor.

Benim Ofisim’in tüm dünyada sağladığı başarılardan aldığımız güçle, diğer iş süreçlerinde de bu mobiliteyi kullanmaya karar verdik. İlk pilot çalışmayı depolarda, depo müdürleri ve depo yönetimi anlayışında değişiklik şeklinde planladık. Uygulamanın da desteği ile son bir yıl içerisinde rafta mal bulunurluğunu yüzde 3 artırdık. Ayrıca bu proje ile operasyonel verimlilik artarken, mağazalarda basılan raporlar yüzde 40 azaldı. Tüm raporlar en fazla üç saniyede tablet ekranına yansıyor. Dünya’da daha önce yapılmayan bu proje bizim için Migros’un geleceğe bir yatırımı olarak ön plana çıkmaktadır.”

STS

OBASE Hakkında

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv