TÜGİK'den,Çözüm süreci sonrasına

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da çözüm süreci sonrasında iş dünyasının hareket biçimi ve üstleneceği role yönelik çalışmalar başlatan TÜGİK, kalabalık bir heyetle Van’ı ziyaret ederek üst düzey temaslarda bulundu. TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, çözüm süreci sonrasında yürütülebilecek çalışmalara yönelik olarak bölgedeki şehirleri ziyaret ettiklerini belirtti.

26 Mart 2013 Salı 17:26
TÜGİK'den,Çözüm süreci sonrasına
STS A - Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki TÜGİK heyeti Van’ı ziyaret etti. Van ziyaretine TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral ile birlikte TÜGİK Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜGİK’e bağlı Federasyon Başkanları, GİAD Başkanları ve Dernek üyelerinin de aralarında yer aldığı kalabalık bir heyet katıldı.

Van Girişimci Genç İşadamları Derneği (VANGGİAD) Başkanı Veysel Çiftçi ve VANGGİAD üyeleri de heyete ev sahipliği yaptılar. Van Valisi Münir Karaloğlu ve Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi’yi ziyaret eden TÜGİK heyeti, Van Baro Başkanı Av. Murat Timur, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Mirza Nadiroğlu ve Van Ticaret Borsası Başkanı Feridun Irak ile temaslarda bulunduktan sonra TÜGİK Yönetim Kurulu Toplantısı’nı da Van’da gerçekleştirdiler.

TÜGİK üyeleri çözüm sürecine verdikleri desteği temsilen yakalarında beyaz mendil, beyaz kravat ve fularlarla Van’a geldiler ve temaslarda bulundukları yetkililere barışa nazar değmemesi dileğiyle nazar boncukları hediye ettiler.

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral: “İş dünyası çözüm sürecinin hızına yetişmeli.” TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, Van’a gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin şu bilgileri verdi: “TÜGİK olarak 13 Mart 2013 tarihinde Diyarbakır’a gitmiş ve üst düzey temaslarda bulunmuştuk.

Diyarbakır’a gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret, ülke çapında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunun çözüm süreci ve sonrasına ilişkin attığı ilk somut adımdı. O gezimizde, bölgedeki çeşitli şehirleri ziyaret edeceğimizi belirtmiştik.

Bu hedef doğrultusunda ikinci durağımız Van oldu. Diyarbakır ve Van’da çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Hem iş dünyasının hem de halkımızın büyük bir heyecan içinde olduğunu görmek, bizleri daha hızlı ve yoğun çalışmaya sevk ediyor. Temaslarımıza devam edeceğiz. Şimdi sırada Batman, Bitlis, Mardin ve Siirt ziyaretleri var.” Çözüm sürecinin hızla ilerlediğine dikkat çeken Erkan Güral, “Bu nedenle biz de iş dünyası olarak hızlı adımlar atmalıyız ve çözüm sürecinin hızına yetişmeliyiz,” dedi. Güral sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgede ekonominin canlanmasına yönelik yapılabilecek çok şey var. Hepimizin bildiği nedenlerden dolayı bölgeye yatırım yapma fırsatı bulamamış olan işadamlarımız artık Doğu ve Güneydoğu’ya çok sıcak bakıyor ve buradaki fırsatları keşfetmek istiyor.

Devlet teşvikleri iş dünyasının yatırım planlarında önemli bir yer tutar ama ülkemizin bu bölgesi için en büyük teşviğin huzur, can ve mal güvenliği olduğunu anlıyoruz. Çözüm süreci sonrasında bölgenin ekonomik anlamda uçacağına inanıyoruz,” dedi.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv