Özal, Menderes ve Erbakan'ın kabirlerine ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, cuntacılar tarafından asılarak idam edilen eski başbakanlarımızdan Adnan Menderes ve 28 Şubat'ta post modern darbeye maruz kalan yine eski başbakanlarımızdan ve milli görüşün merhum lideri Necmettin Erbakan'ın kabirlerini ziyaret etti.

17 Nisan 2017 Pazartesi 15:16
Özal, Menderes ve Erbakan'ın kabirlerine ziyaret
Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan Özal, Menderes ve Erbakan'ın kabirlerine ziyaret...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal,eski başbakanlardan Menderes ve Erbakan'ın kabirlerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, eski başbakanlardan Adnan Menderes ve Necmettin Erbakan'ın kabirlerini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yassıada'daki yargılamaların ardından idam edilen eski başbakanlardan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın naaşlarının bulunduğu anıt mezarı ziyaret etti.

ERDOĞAN, MENDERES VE ÖZAL'I MEZARI BAŞINDA
Topkapı'da 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 24. yılı dolayısıyla düzenlenen törene katılan Erdoğan, daha sonra Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın naaşlarının bulunduğu anıt mezara geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de anıt mezarı ziyaret etti. Mezarda, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.

MİLLİ GÖRÜŞÜN LİDERİ ERBAKAN'IN KABRİNE ZİYARET
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes ve eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın kabirlerini ziyaretinin ardından TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Merkezefendi'de bulunan Erbakan'ın kabrine geldi. Erdoğan, aracından indiği sırada vatandaşlar "Başkanım" diyerek sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan, vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de eşlik etti. Burada dualar okundu. Ziyaretin ardından Erdoğan'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

Erdoğan, vatandaşların yanına giderek bir süre sohbet ederken çocuklara da hediyeler verdi.

CUMHURBAŞKANI EYÜP SULTAN CAMİİ VE TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaretinin ardından Eyüp'e geldi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin de eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın karşıladı. Burada bekleyen vatandaşlar da Eyüp Sultan Camisi'ne girişi sırasında Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan ve beraberindekiler, Ebu Eyyüb El-Ensari'nin türbesini ziyaret edip dua etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlardan bazılarının sorunlarını dinledi.

Vatandaşlar cep telefonuyla fotoğraf çekti. Burada, korumalar da çocuklara hediye dağıttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN daha sonra Fatih'te bulunan Yavuz Sultan Selim Han Camii ve Türbesini ziyaret ederek dua etti.Çıkışta vatandaşlarla sohbetti. Halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a halk yoğun ilgi gösterdi. Aşırı sevgi izdiham yaşattı.

Derleme:ON5YİRMİ5/HAVADİSTÜRK 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv