Avrupa Sosyetesi Maraşlı'ya Saç Ektiriyor

Kahramanmaraş’ın doğal saç estetiği alanında uzmanlaşan değeri Adem Çevik, Arap yarımadasından Avrupa ve Asya ülkelerinde sosyetenin gözbebeği oldu.

06 Şubat 2018 Salı 11:53
Avrupa Sosyetesi Maraşlı'ya Saç Ektiriyor
Arap Sosyetesi Maraşlı'ya Saç Ektiriyor!

Kahramanmaraş’ın doğal saç estetiği alanında uzmanlaşan değeri Adem Çevik, Arap yarımadasından Avrupa ve Asya ülkelerinde sosyetenin gözbebeği oldu. Öyleki saç ekimi doğal estetiğinde başarılı operasyonlarıyla tanınan ve tedavi süreci ve sonrasında sürekli hizmet anlayışıyla memnuniyetin zirvesinde yer almayı başardı. İstanbul da yeni bir Kahramanmaraş inşa ediyoruz sloganıyla yola çıkan 46 TV Genel Koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı’nın Etiler de lüks hastane de saç ekimi operasyonu yaparken ameliyathane de ziyaret etti.

Kahramanmaraş, ilimden irfana, edebiyattan sanata, spordan sağlıklı yaşama nice altın değerinde beyinler yetiştiren bir memleket. Memlekette, memleketin insanlarını pek fazla tanıyamıyoruz. Önemli değerlerimizin yaşam ve iş koşulları dolayısıyla geneli Kahramanmaraş dışında gurbette yaşıyor. Bu değerlerimizin bazılarını sivil toplum kuruluşlarımız vasıtasıyla tanıma fırsatımız olsa da çoğunluğunu tanıma fırsatımız olmuyor. İstanbul da yaklaşık bir yıl önce sosyal medya üzerinde eski bir dernek yöneticisi hemşehrimiz Eyüp Kadir Kılcı’nın genel koordinatörlüğünde yayın hayatına başlayan 46tv video röportajları ve yazılı basına haber servisiyle gurbette yeni bir Kahramanmaraş inşa etmeye başladı. Şimdilik kısıtlı imkânlarla İstanbul da yayın ve haber servisi yapan 46tv inşallah önümüzdeki aylarda diğer şehirlerde ve kentlerde de hemşehrilerimizi sizlerle tanıştıracak.

Kahramanmaraşlı Yeniden Saçınıza Kavuşturuyor
Gurbette yeni bir Kahramanmaraş inşasında bu haftanın konuğu Saç’la Gelen Doğal Estetik sloganıyla başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Arap yarımadası ve Asya ülkeleriyle birlikte ülkemizin metropol kentlerinde yaşayan ve saç dökülmesi sorunu yaşayan insanlara kalıcı ömür boyu garantisiyle saç ekiminde kalitenin adı başarının altın değeri Kahramanmaraşlı hemşehrimiz Saç Ekim Uzmanı Adem Çevik’i tanıştıracağız. İnternetin sosyal yaşantımıza merhaba dediği ilk günlerde 20 yıl önce yayına aldığı www.avrupahair.com alan adını aldı. Marka olarak kalite odaklı büyüyen, saç dökülmesi sorunu yaşayan, saçı dökülen insanlara tamamen doğal insanın kendi saçından elde ettiği kökleri laboratuar ortamında saklayan ve ekim yapılacak alana tam donanımlı ameliyathane ve yoğun bakım üniteli hastanelerde ekim operasyonu yapan hemşehrimizin tanımını da saç ektirenler dost tanıtımıyla yapıyor.

İstanbul’un sosyete semti olarak da tanınan Etiler de bölgenin en lüks hastanesinde saç ekimi operasyonu sonrası ziyaret ettiğimiz Kahramanmaraşlı hemşehrimiz Saç Ekim Uzmanı Adem Çevik ile ameliyathane önünde 46tvhaberleri olarak ayaküstü konuştuk. Hasta mahrumiyetine sonsuz saygımız dolayısıyla hastayı saç ekimi operasyonu esnasında çekmedik!

Saç Ekiminde Kahramanmaraşlı Uzman Tercih Ediliyor
Saç’la gelen doğal estetik sloganıyla Arap yarımadası, Asya, Uzakdoğu ve Avrupa ülkelerinden gelen sağlık turizminde ülkemize önemli döviz getirisi sağlayan turistlerin tercih ettiği en önemli uzmanlardan ilk sıralarda yer alan Saç Ekim Uzmanı Adem Çevik, Saç’la gelen doğal estetikle alakalı şu sözleri ifade etti;

Saç nakli(ekimi), erkek tipi saç dökülmesi olan tüm hastalara uygulanabilir. Erkek tipi saç dökülmesi genetik olarak buna yatkın bireylerde erkeklik hormonunun etkisi ile gelişir. Saç folikülü etrafında saçı üreten hücreler, zaman içinde bu hormonun etkisiyle ölürler. Böylece saç, önce incelir, ardından uzamamaya başlar ve en sonunda tamamen dökülür. Bu durumdaki hastalarda saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi şeklidir. İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50’sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimiyle olabilir. Ekim işleminde yaş en önemli faktör, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, hayat boyu süren bir olay olmasının yanı sıra 35 yaşından sonra dökülme hızı yavaşlar. Dolayısıyla bu yaşların altındaki hastalarda ekim yapıldığında saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın daha sonra 2’inci seansa ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Saç ekimi 6 ile 8 saat kadar sürer. İşlem sonrası eğer kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 10 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 2 gün içinde günlük hayatına dönebilir. Operasyon sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Hasta ekim sonrası günde bir kez başını yıkayarak bu kabuklanmayı önler. 7-10 gün içinde kabuklar tamamen dökülür ve ekim alanı iyileşir. Bu kabuklarla beraber ekim yapılan saçlar da dökülür. Böylece 25 gün ila 1 ay içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner. Daha sonra 3 ay kadar görünümünde bir değişiklik olmaz. Yeni saçlar 2.5- 3 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok 6 ve 8’ncı aylarda görülür. Tüm ekimin sonucu 1 yılda alınmış olur. Bu işlem tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar ortaya çıkmamıştır. Saç naklini yapan ekibin deneyim tecrübesi,ekim esnasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri sonucu belirler. Greftler foliküler ünite denen saçın doğal çıkış şekline uygun büyüklükte ve yönlerde yerleştirildiğinde ekim son derece doğal,tabi sonuç verir. Bu konudaki en yeni teknik FUE (follicular unit extraction) denen saçların verici bölgeden bu işlem için özel hazırlanmış 0.8,0.9 ve 1mm’lik mikromotor yardımıyla tek tek alınır. Bu işlemde saçlı deride bir kesi ve dikiş yoktur. İyileşme ise çok hızlıdır. Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ekimidir. Halen saç klonlaması üzerine çalışmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir sonuç yoktur. Dedi.

KELLİK SORUN DEĞİL,YENİDEN GÜR SAÇINIZA KAVUŞABİLİRSİNİZ

Gurbette yeni bir Kahramanmaraş inşasında bu hafta sizleri biz erkeklerin en önemli sorunlarından olan ve ilacı olmayan hastalık olarak tanımladıkları KELLİK ile alakalı konuda uzman hemşehrimizi tanıtmaya kendi dilinden yaptığı işi anlatmasına köprü olduk. Eğer sizde bir alo diyebilseydik belki bir bilgi alırdık diye düşünüyorsanız +90 532 517 54 91 arayabilir/info@avrupahair.com e-posta yazabilir yâda sosyal medya hesabınızdan www.facebook.com/avrupahair adresini ekleyebilir aklınıza takılan ve sormak istediğiniz her konuda serbestçe yazabilirsiniz.

“ Saç ekim uzmanı hemşehrimizin dünden bugüne ekim yaptığı ünlülerden turistlere saç ekimi öncesi ve sonrası hastaları ile çekim yaptığı video kayıtları önümüzdeki günlerde sacektirenler.com video sosyal medya ağı üzerinde yayın hayatına başlayacak ”

Unutmadan Saç’la Gelen Doğal Estetik merkezinde; “Kaş Sıkılaştırma, Saç Mezoterapisi, Medikal Tedaviler, Lazer Tedavisi, Saç Ekimi için Greft Hesaplama” uzmanların kontrolünde tam teşekküllü size sunulan pakette “hastane tercih seçeneği” olduğunu da hatırlatmak isteriz. Siz hangi hastane de saç ekimi yaptırmak isterseniz o hastaneyi tercih edebiliyorsunuz.

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv