Bahar Aylarında Estetik Trendleri

Bahar kapıda. Bahar demek kat kat giysilerden kurtulmak, bikini-mayo sezonuna bir adım daha yaklaşmak demek. Belki de bu yüzden diyet programları hız kazanıyor, estetik operasyonlara yönelme çoğalıyor. Bakın Estetik Cerrah Alpaslan Topçu bahar ayları dediğimiz Mart ayından Haziran ayı sonuna kadar neler yaptırabileceğinizle ilgili neler anlatıyor.

01 Mart 2017 Çarşamba 18:44
Bahar Aylarında Estetik Trendleri
BAHARLA BİRLİKTE YENİLENİN

Bahar kapıda. Bahar demek kat kat giysilerden kurtulmak, bikini-mayo sezonuna bir adım daha yaklaşmak demek. Belki de bu yüzden diyet programları hız kazanıyor, estetik operasyonlara yönelme çoğalıyor. Bakın Estetik Cerrah Alpaslan Topçu bahar ayları dediğimiz Mart ayından Haziran ayı sonuna kadar neler yaptırabileceğinizle ilgili neler anlatıyor.

Bahar sezonu en yoğun ve en avantajlı estetik cerrahi mevsimi. İnsanlar yaza hazır olmak için yılın bu zamanında yoğun bir şekilde estetik ameliyat yaptırmaya başlıyor. Plaj, mayo, daha az giysi, yaz partileri, düğünler, tatiller vs. gibi. Bazı insanlar kış sporlarıyla ve tatilleriyle ilgilendikleri için ilkbaharda operasyon geçirmeyi tercih edebiliyor.

İLKBAHAR ESTETİK MEVSİMİ
Evrensel olarak bahar, yüz germeden liposuctiona kadar herhangi bir estetik girişimin yapılabilmesi için en uygun mevsim. Özellikle de baharı hissetmeye başladığımız bu erken döneminde henüz bol ve nispeten kapalı giysileri üzerimizden atmadığımız için örneğin meme büyütme, küçültme, karın veya kol germe ameliyatlarının vücudumuzda yarattığı değişiklikleri görünmez kılarız. Öte yandan, yüzdeki botox, dolgular, lazer uygulamaları, kimyasal veya mekanik dermabrazyonlar veya iple veya cerrahi yüz germe gibi girişimler, göz derisi sarkması ve torbalaşmanın düzeltilmesi gibi girişimlere zarar verecek güneş ışınlarından sakınmak yine bu mevsimde mümkün.

Bahar öncesi kış ise baharda yaptırmayı düşünülen estetik cerrahi girişimleri için iyi bir hazırlık mevsimi. Kişi bir taraftan cerrahı seçmek, bütçesini ayarlamak, yapılacak ameliyatlar ile ilgili birikim kazanmak ile meşgulken öte yandan vücut şekillendirme ameliyatları öncesi kilo vermek için sağlıklı bir diyet programı uygulamak gibi bir şansa da sahip oluyor. Bu arada zamanı ve olanakları uygun olanlar da kış sporları ve kışın diğer zevklerinden de mahrum kalmadıkları gibi, iş yoğunluğunu da bu dönemde düzenleyip kendilerini baharda yaptıracakları girişimlere hazırlamak mümkün..
İlkbahar mevsim ısısının uygun olması, kışın rehavetinin atılarak kalın kıyafetlerin rafa kaldırılması ve yaz mevsimine daha sıkı ve güzel bir vücut ile girme isteği bu mevsimde estetiğe olan ilginin artmasını sağlıyor.

İlkbahar ve yaz mevsimine yaklaştığımız şu son günlerde Estetik ve Plastik Cerrah Alpaslan Topçu, bu sezona ait estetik trendleri ilgili açıklamalarda bulundu: “Tüm kadınlar özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde estetik ve güzel görünmek ister. Bununda öncelikli sebebini ısınan havalarla beraber giyilen ince kıyafetler ve yaz mevsimine hazırlık olarak değerlendirebiliriz. Ayrıca kişiler bu dönemde kendini mutlu hissetmeye ve kendine daha çok özen göstermeye başlar çünkü bahar mevsimi psikolojik açıdan da başlangıçların mevsimi. Bu sebeple ilkbahar mevsimine giriş estetik operasyonlar için en ideal zaman olarak görülür.”

ÖNERİLER BİZDEN, UYGULAMASI SİZDEN
Estetik ve Plastik Cerrah Alpaslan Topçu, ilkbahar ve yaz dönemi için estetiğin trend bölgelerini ve bu bölgeler için en etkili estetik uygulamaları ise şöyle açıkladı:

Burun: “MİR ( minimal invazif rihinoplasti) tekniği ile burun estetiği, burnun boyutlarını küçültmek, büyültmek ucunu yeniden şekillendirmek, burnun tümsekliğini azaltmak, üst dudak ile burun arasındaki kötü açıyı düzeltmek (burnu kaldırmak), geniş burun kanatlarının daraltılması, burun deliklerinin küçültülmesi ve burun yaygınlığının giderilmesi amacıyla uygulanır. Operasyon 30 dakika kadar sürer. Hasta 3-4 saat sonra taburcu edilerek evine yollanır. Ayrıca bu teknik sayesinde ödem ve morluk yok denecek kadar azdır.”

Göz çevresi: “Üst göz kapağındaki doğal deri kıvrımından girilir ve fazla deri miktarı alınır. Gözü çevreleyen kasın bir kısmı da ince bir şerit halinde çıkarılır ve yağın gerektiği kadarı alınır. Alt göz kapağında ise kirpiklerin 1 mm. kadar altından yapılan kesi ile girilir ve yine yağ miktarı şekillendirilir. Bu operasyon, gözlerde 7-8 yaş gençleşme sağlar. Kirpiklerin 1mm. altından operasyona başlanır. Göz etrafı kasından hazırlanan doku ile göz kapaklarının dış tarafı yükseltilir. Alt göz kapağının altında bulunan ve `gözyaşı yolu` denilen çökük kısma cerrahi gerginleştirme yöntemi uygulanır. Bu bölgeye yapılacak yağ dolgularıyla çöküklük giderilir.”

Kaş kaldırma: “Kaşlar yerçekiminin de etkisi ile aşağı doğru düşerek, yüzümüze yorgun ve yaşlı bir görünüm verir. Dışa doğru yaklaştıkça incelen ve dış kısmı yukarıda bulunan kaşlar, kişiye güzellik yanında genç ifade kazandırır. İşlem için saçlı deri içerisinde birkaç küçük delikten giriliyor. Alın kası ve alın derisi, üzerindeki kaşla birlikte kemikten kaldırılır. Yukarı doğru asılarak yeni yerine asılır. Beraberinde göz kapağı estetiği de yapılabilir. Aynı gün eve dönülebilir. Kaş kaldırma işlemi aynı zamanda botox ile de yapılabilir.”

Göğüs küçültme: “Göğüs küçültme ameliyatına, göğsün renkli kısmıyla deri bileşkesi arasında yapılan bir kesiyle başlanır. Meme başından aşağıya ikinci bir düşey kesi yapılır. Bu cerrahi kesiden girilerek meme dokusu şekillendirilir. Kalıcı dikişlerle göğüs dikleştirilir. Böylelikle sadece iki küçük izle, meme şekillendirilmiş olur. Genel anestezi altında bir saatte ameliyat gerçekleştirilir. Kadının göğüs çapına göre göğüs iki-üç beden küçültülebilir.”
Göğüs büyütme: “Göğüs altından üç veya dört cm. kesilerek, meme dokusunun arkasına ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eğer meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanır. Genellikle talep, göğüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çıkarılması yönündedir. Bir-iki saatte gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ancak iki-üç gün dinlenmeyi öneriyoruz.”

Basen: “Bu bölge için uygulanacak en iyi cerrahi çözüm liposuctiondır. Aynı ameliyatta kalça bölgesine yapılacak yağ emme girişimleriyle kalça hatları da belirginleştirilebilir. Yakınmaya neden olan çöküntüler de aynı cerrahi seansta emilen yağlarla doldurulup, böylelikle yuvarlak hatlara sahip kalçaya kavuşulabilir. Sarkmış kalçaların şekillendirilebilmesi için deri ve yağ dokusu çıkartılabilir.”

Bacak kontörü: Kasıktan başlayıp arkada kalça kıvrımına uzanan bir kesi yapılır. Bacak derisi yukarı doğru gerilir. Deri şekillendirilip, fazlası atılır. Kalıcı dikişlerle işlem tamamlanır. Operasyon, özellikle orta yaştaki ofis çalışanları tarafından tercih ediliyor.

Karın germe: “Cerrahi kesi, sezaryen izinin olduğu yerdedir. Karın gerilir, tamamen dümdüz olur. Tekrar aynı bölgede yağ oluşumu söz konusu değildir. Karın duvarı kasları gevşemişse, dikişle karın duvarı da gerilir. Aynı esnada karın duvarının yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikişleri konularak, bel oyuntusu oluşturulur. Göbek deliği yeni yerine yerleştirilerek işlem sonlandırılır.”

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv