Batık tırnak nedir?

Özellikle kadınların, batık tırnaklarını kuaförlerde manikürcüye tedavi ettirmeye çalışmaları bir klasiktir. Bu işlemlerin sonucunda geçici bir rahatlama yaşasalar da aynı sorun bir süre sonra yine karşılarına çıkar.

12 Mart 2013 Salı 11:30
Batık tırnak nedir?
Haber Merkezi- Batık tırnak acı verici, yürümeyi zorlaştıran hatta ileri durumlarda engelleyen, görüntü olarak hoş olmayan ve genellikle uzun süre devam eden bir tırnak hastalığıdır. Tırnak ve ayak derisi arasındaki derinin kızarmasına ve iltihaplanmasına yol açar. Buna rağmen batık tırnak sorunu yaşayan çoğu kişi, yanlış bilgilendirme ve yönlendirme ile işin uzmanı haricinde yapılan acı verici ve kalıcı olmayan tedaviler nedeniyle batık tırnak tedavisine yanaşmamaktadır.

Ayak sağlığı ve bakım merkezleri sayesinde bu sorun kalıcı ve ağrısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Batık tırnak mutlaka profesyonel ellerde tedavi edilmeli!

Batık tırnak tedavisi nasıl uygulanır?

Ayak Sağlığı ve bakım merkezleri doktor ve ayak bakım uzmanı eşliğinde ayak banyoları, kremler, antibiyotik kullanımı ve tırnakların kısaltılması şeklinde uygulanmaktadır. Bu tedavilerin işe yaramaması ve batık tırnağın uzun süre ile tedavi edilmediği veya yanlış tedavilerin uygulandığı vakalarda tırnak ameliyatı yapılmaktadır.

Genelde tırnağın tümüyle alınmasına gerek yoktur.

Çünkü tırnağın sağlıklı kısmının alınmaması gerektiğinin önemi tüm bu tedavilerin uzun yıllar süresince uygulanması neticesinde öğrenilmiştir. Batık tırnak tedavisinde genelde uygulamanın yapılacağı tırnak uyuşturulur ve dolayısıyla hiçbir acı hissetmezsiniz. Daha sonra tırnak yatağı ile tırnak arasındaki bölge açılır ve deri içerisinde kendine yer yapmış olan batık tırnak çıkartılır. Fakat bu tedavi şeklinde kalıcı bir rahatlatma söz konusu değildir çünkü tırnak tekrar batık bir şekilde uzamaya devam edecektir.

Tedavi ya da bakım sonucunda hasta hiç bir acı hissetmez. Aynı zamanda bir süre tırnak kesimlerine müdahale etmeyip bir uzman tarafından kanalları düzeltilen tırnak kesilmelidir.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv