Eğitimciler Üstün Zekalıya İlgi Duyacak

TÜZDER Başkanı M.Hilmi Eren, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) katıldığı bir kongrede yaptığı konuşmada, KKTC’deki üstün zekalı çocukların ortaya çıkarılması için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı.

11 Mart 2013 Pazartesi 10:58
Eğitimciler Üstün Zekalıya İlgi Duyacak

Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER) Başkanı M. Hilmi Eren, Girne Amerikan Üniversitesi ev sahipliğinde, Gelişim Noktası Gençlik ekibinin

“Ne Psikoloji Ne PDR” başlığıyla düzenlediği “Pdr ve Psikoloji Ulusal Öğrenci Kongresi”ne katıldı.

TÜZDER Başkanı M. Hilmi Eren, 2 gün süren kongrede “Üstün Zekalı Bireylerin Tanılanması ve Eğitimlerinde Psikolog ve PDR'cilere Düşen Danışmanlık Hizmetleri” konusunda bir konferans verdi.

TÜZDER Başkanı Eren, ayrıca “Milli Eğitim Hizmetlerinde Psikolog ve Psikolojik Danışmanların Yeri” başlıklı çalıştayda bir de sunum yaptı. Eğitimciler Üstün Zekalıya İlgi Duyacak TÜZDER Başkanı, verdiği konferansta eğitim fakültelerinin ilgili bölümlerinde okuyan gençlerin henüz eğitimleri aşamasında üstün zekalı bireylere ilgi duyuyor olmalarının gelecek açısından ümit verici olduğunu söyledi.

TÜZDER olarak Türkiye'de olduğu gibi yavru vatan Kıbrıs'ta da üstün zekalı çocuklara yönelik bir bilincin gelişmesi için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade eden TÜZDER Başkanı Eren, düzenlenen bu kongreyle konuya yönelik ilginin de artacağını ifade etti.

Gelişim Noktası Gençlik Ekibi Başkanı Levent KAYIKÇI düzenledikleri kongrenin adadaki önemli eğitim çalışmaları arasında girdiğini kaydederek, TÜZDER gibi sahadaki etkili bir sivil toplum kuruluşunun kongreye gösterdikleri katkıdan üniversiteli gençlerin çok olumlu etkilendiklerini ifade etti.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv