Genciz Biz, Kitabı Raflarda

. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, kaleme aldığı “Genciz Biz” isimli kitabıyla gençlerin karşı karşıya kaldığı tüm sorunları ve sorunlarla başa çıkma yollarını anlattığı kitabını gençlerle buluşturdu.

19 Mart 2013 Salı 12:22
Genciz Biz, Kitabı Raflarda
Haber Merkezi - Ergen psikoloğu olarak da tanınan Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Gümüşel’in, gençlere başucu olabilecek kitabı raflarda yerini aldı. Delikanlı, delişmen ve başı dumanlı gençlik konusunda yeni bir bakışa ihtiyacın olduğu bu dönemde kaleme aldığı kitabıyla Popüler Psikolojide önemli bir açığı kapatan Gümüşel, gençlerin gençlik döneminde karşılaşması muhtemel sorunları ele alıyor.

Kitapta, gençlerin psikolojik önceliklerinden sınav stresine, bağımlılıktan eğlence kültürüne, düşünce teknolojisinden medikal bakışa kadar birçok konularda çok önemli bilgiler yer alıyor. Kitap ebeveynler için de önemli bir kaynak. Gençlere, geleceklerinin temellerini attığı sancılı dönemde yol gösterecek, onlara rehberlik edecek önemli bir yapıt raflarda yerini aldı.
Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, kaleme aldığı “Genciz Biz” isimli kitabıyla gençlerin karşı karşıya kaldığı tüm sorunları ve sorunlarla başa çıkma yollarını anlattığı kitabını gençlerle buluşturdu. Timaş Yayınları’ndan çıkan kitabıyla ilgili Gümüşel, özellikle gençlerin yaşamları ile ilgili neden-sonuç analizlerini ortaya koyabilme gayretine itina gösterdiğini belirtti. “Gençler geleceklerini kurarken nelerle karşılaşıyor, bunları nasıl tanıyor ya da tanımıyor; sonuç olarak nasıl yaşıyor?” gibi soruları biyopsikososyal özellikleri içeren multidisipliner bir yaklaşımla ele almaya çalıştığını vurgulayan Gümüşel, değişen yaşam stilleri ve standartları içinde yaşam kültürünün yeniden şekillenmesini ve insanın bu değişime adaptasyon çabasını açıklayabilmeyi amaçladığını dile getirdi.

Gençlik çağı, gençlerin anlaşılma ihtiyacı ve özerkleşme çabası ile ebeveynin kontrolü kaybetme korkusu arasına sıkışmış bir çağ olarak ifade edilirken, anne babaların tutum hatalarıyla bu dönem daha da karmaşıklaşabiliyor. Kitap bu noktada ebeveynlere de rehber niteliğinde.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv