Prof. Dr. Ethem Güneren’e plaket

Sağlık Bakanlığı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Üniversite Hastaneleri Birliği ve Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği ile bir tören düzenledi.

15 Mart 2013 Cuma 12:20
Prof. Dr. Ethem Güneren’e plaket
Haber Merkezi - 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısı ile dün Haliç Kongre Merkezi’nde sağlık çalışanları ve sağlık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı geniş katılımlı bir etkinlik düzenlendi. Sağlık Bakanlığının düzenlediği ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı törende yurt dışında gönüllü hizmetlerde bulunan sağlık çalışanlarına da birer teşekkür plaketi verildi. Yeryüzü Doktorları Derneği’nden Prof. Dr. Ethem Güneren’e plaketini Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu takdim etti.

Programın açılış konuşmasını İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu yaptı. Dokucu, 14 Mart Tıp Bayramı’nın altında Milli Mücadele Yıllarında Tıbbiye öğrencilerinin direniş ruhunun yattığını anlattı.

Etkinlikte Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Adana Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Üniversite Hastaneleri Birliği Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökay Çetinsaya, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Op. Dr. Reşat Bahat birer konuşma yaptılar. Sağlık çalışanlarının ortak sorunlarının ve çözüm önerilerinin de konuşulduğu geceye gönüllü sağlık çalışanları ve başarıları damgasını vurdu. Birçok zorlu koşulda dünyanın her yerine sağlık hizmeti götüren doktorlar, Tıp Bayramı vesilesi ile ödüllendirildi.

O Bir Yeryüzü Doktoru
Prof. Dr. Ethem Güneren, Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Üyesi, ancak görevi bununla sınırlı değil. Derneğin, Genel Sekreteri ve Gülümseyen Çocuklar Projesi Koordinatörü. Güneren, aynı zamanda, Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana bilim Dalı Başkanlığını yürütüyor. Kısaca Güneren, dünya üzerinde en temel sağlık sisteminden bile yoksun insanlara hizmet götüren bir “Yeryüzü Gönüllüsü”. Dünyanın birçok bölgesinde doğuştan damak dudak yarığından muztarip çocukları gülümsemelerine kavuşturan Güneren, Filistin, Yemen, Suriye, Lübnan, Katar, Azerbaycan, Somali, Moritanya ve Sudan’da 19 proje gerçekleştirdi. Projelerde sadece plastik cerrahi alanında 5.000 hasta muayenesi ve 600 ameliyata imza attı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv