Suriye’ye İlaç,Yeryüzü Doktorlarından

Yeryüzü Doktorları, bağışçılarının desteği ile alınan 500 bin TL’lik iki kamyon tıbbi acil yardım malzemesi ve ilacı Suriye’ye şifa için gönderdi.

26 Şubat 2013 Salı 11:30
Suriye’ye İlaç,Yeryüzü Doktorlarından

 Yeryüzü Doktorları, Türkiye’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya geldiği 'Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyasına desteğini sürdürüyor. Kampanya kapsamında 25 Şubat Pazartesi günü Kilis- Öncüpınar’dan Suriye’ye 22 TIR’lık bir konvoy gönderildi. Yeryüzü Doktorları, bağışçılarının desteği ile alınan 500 bin TL’lik iki kamyon tıbbi acil yardım malzemesi ve ilacı Suriye’ye şifa için gönderdi.

Temel sağlık sisteminin çöktüğü, ilaç ve tıbbi malzeme sıkıntısının had safhada olduğu Suriye için Yeryüzü Doktorları hem sınırda hem de Suriye içerisinde sağlık yardımı çalışmalarını sürdürüyor. Yeryüzü Doktorları, Suriye’de sivillere yönelik saldırıların artması ile şimdiye kadar 9 Milyon Dolar değerindeki ilaç bağışını Suriye’ye ulaştırdı.

Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) da içinde bulunduğu İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekkülleri Vakfı öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği 'Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyasına da destek olan Yeryüzü Doktorları 25 Şubat’ta Kilis Öncüpınar sınır kapısından uğurlanan 22 TIR’lık yardım konvoyu ile Suriye’ye 2 kamyon tıbbi acil yardım malzemesi ve ilaç gönderdi.

27 Aralık 2012’de başlayan ve uluslararası boyuta ulaşan kampanyaya Yeryüzü Doktorları üzerinden destek vermek isteyenler,www.yeryuzudoktorlari.org sitesinden online bağış yapabiliyor. Sitede belirtilen banka hesap numaralarına bağış yapılabildiği gibi Türkiye’deki tüm operatörlerden 6612’ye SMS gönderilerek Suriye halkına yardım ulaştırılabiliyor.

Yeryüzü Doktorları bölgede kalıcı çözümler için çalışıyor

Yeryüzü Doktorları bölgede zor koşullarda yaşayan Suriyelilere kalıcı sağlık çözümleri için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Yeryüzü Doktorları, Suriyeli hasta ve yaralıların tedavisi için Hatay Yayladağı ilçesinde bir sağlık yardım istasyonu kurdu. Sağlık yardım istasyonu içerisinde bir de eczane hizmet veriyor. Yeryüzü Doktorları, yardımların sürdürülebilir olması açısından çatışmaların yoğun olarak yaşandığı bölgelerde sağlıkçı olmayan sivillere ilk yardım, sağlık personellerine de İleri Yaşam Desteği (ATLS) eğitimleri vermeyi planlıyor.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv