2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması

Sinemanın Kral ve Kraliçesini seçerek Yeşilçam’a ve dizi film sektörüne oyuncu kazandırmayı hedefleyen '2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması' 4 Nisan’da Çarşamba gecesi yapılacak gala gecesinde ünlü jüri üyeleri kral ve kraliçeyi seçecek. Yapılan elemeler ile gala gecesi büyük jüri önüne çıkacak 28 aday belirlendi ve kampa girdiler. Sponsor ziyaretleri yapan güzeller benzincide pompacı oldular şehit aileleri yararına benzin sattılar.

31 Mart 2018 Cumartesi 10:52
2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması
İşte finalistler

Kral ve Kraliçe adayları belli oldu

Kral ve Kraliçe adayı olmak için ter döktüler

Geçen yılın kraliçesi Dilara Gülsün Meydancı ile “Selfie” yaptılar.


Sinemanın Kral ve Kraliçesini seçerek Yeşilçam’a ve dizi film sektörüne oyuncu kazandırmayı hedefleyen “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” 4 Nisan’da Çarşamba gecesi yapılacak gala gecesinde ünlü jüri üyeleri kral ve kraliçeyi seçecek. Yapılan elemeler ile gala gecesi büyük jüri önüne çıkacak 28 aday belirlendi ve kampa girdiler. Sponsor ziyaretleri yapan güzeller benzincide pompacı oldular şehit aileleri yararına benzin sattılar.

Yıllar önce her yıl düzenlenerek yeşilçamın “Kral” ve “Kraliçe”sinin seçildiği ve seçilenlerin o yıllar da sinema filmlerinde boy gösterdiği geleneksel Artiz Yarışması yıllar sonra sinema ve dizi sektörüne yeni yüzler kazandırmak için “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” adıyla iki yıldır, Vizyon Production, Bonart Ajans ve Bonne Vie dergisi iş birliğiyle yapılıyor.

4 Nisan Çarşamba günü, Wow İstanbul Hotel and Convention Center’de gerçekleştirilecek yarışmanın Kırmızı Halı Röportajlarını efsane aktör Nuri Alço yaparken gecenin sunucuları ise, Ayça Kuru ve Volkan Severcan tarafından yapılacak.

Gençler yarışmaya büyük ilgi gösterdiler…

Dokizyüzelli kişinin yarışmaya katılmak üzere başvuru yaptığı “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarişması”nın elemeleri ise hafta içinde Wow İstanbul Hotel and Convention Center’da yapıldı. 127 kişiye indirilen ilk eleme sonunda gala gecesine katılmaya hak kazanan 28 genç büyük jüri önüne çıkmak için Wow Hotel’de kampa girdi. Aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu ön jüri finalistleri seçmekte zorlanırken adeta ince eleyip sık dokudular. Ocak ayında Azerbaycan temsilcisi Vusala Said Eyyubqızı tarafından Bakü Pullman Hotelde yapılan elemede seçilen 1 kız ve 1 erkek Azeri yarışmacı İstanbul’da yapılan canlı elemelere direkt olarak katılarak final gecesine katılmaya hak kazanmıştı. Elemeler sonunda objektiflere poz veren adaylar daha sonra geçtiğimiz yılın kraliçesi Dilara Gülsün Meydancı ile “Selfie” yaptılar. Adaylar kamp program içinde sponsor gezirleri de yaptı. Güzeller Alpet benzin istasyonunda “Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği” yararına pompacılık da yaptılar ve gelen araçlara yakıt doldurdular.

KRALTV’den Banttan yayınlanacak Yarışma Ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı işbirliğiyle “Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Yararı’na gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Film-San Vakfı’nın manevi katkılarıyla gerçekleştirilecek “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarişması”nın bugüne kadar belli olan jüri üyeleri arasında Sinema, TV, sahne sektörünün ünlü yapımcıları ve oyuncularından; Şükrü Avşar (Avşar Film), Devlet Devrim (Sinema oyuncusu ve Film-San Vakfı Bşk.Yrd.) Süleyman Orakçıoğlu (D’S Damat), Veda Ada (Wow Hotel), Müjdat Gezen, Aydan Şener, Wilma Elles, Tamer Karadağlı, Sema Şimşek, Coşkun Sabah, Umut Akyürek, Hamdi Alkan, Selen Görgüzel, Kendi, Zafer Gündoğdu (Fotografçı), modacı Burcu Aynur, Av.Kasım Aksoy, Eylül Onat (Eylül Onat Casting), Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin Dergisi) gibi isimler tarafından yapılacak. İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılar ödül olarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden kamera önü oyunculuk eğitimi, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden ileri oyunculuk eğitimini, Ayça Kuru Akademsi’nden zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, imaj dersleri ve stil danışmanlığını ücretsiz alacaklar.

28 Mart günü yapılan elemeler sonrası kampa giren 14 kız - 14 erkek yarışmacı önce fotograf sanatçısı Zafer Günay Gündoğdu’ya catalog için poz verdiler. Kamp süresince uzman psikolog Esra Özkeseci denetiminde ve yönetmen Avni Kütükoğlu başkanlığındaki hocaları ile oyunculuk dersleri alan yarışmacılar gala gecesi küçük skeçleri sahneye koyacaklar.

Gala gecesinde Yarışmacılar SUENA BLANCO by Burcu AYNUR ve D’S DAMAT Firmalarının Kreasyonlarının Defilelerini gerçekleştirecekler. Ayrıca bölüm aralarında Konuk Sanatçılarımız Kendi, keman sanatçısı göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. İlker Eser, Umut Akyürek, Coşkun Sabah ve Levent Köksal Dans Grubu’da 70’li yılların danslarıyla sahne alacaklar.

2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması Gala Gecesi’nde ayrıca her yıl tekrarlanacak “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde Müjdat Gezen, Bahar Öztan, ve Hababam Sınıfı Oyunculari’na Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü verilecek.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv