Alamara Sanat Grubu 100 eserle sergi açıyor.

İstanbul Büyükçekmece de konsept olarak Büyükçekmece’nin Dünü, Bugünü, Yarını ve düşlerimizdeki Büyükçekmece’ye fantastik, sıra dışı (sürreal) bakışı ve tasarımları görsel şölene dönüştürmek için yoğun çalışma sonucu ortaya konulan resimler, sanatseverlerin hizmetine sunulacaktır.

19 Şubat 2013 Salı 16:48
Alamara Sanat Grubu 100 eserle sergi açıyor.
 Alamara Sanat Grubu 100 eserle sergi açıyor.

 İstanbul Büyükçekmece de konsept olarak Büyükçekmece’nin Dünü, Bugünü, Yarını ve düşlerimizdeki Büyükçekmece’ye fantastik, sıra dışı (sürreal) bakışı ve tasarımları görsel şölene dönüştürmek için yoğun çalışma sonucu ortaya konulan resimler, sanatseverlerin hizmetine sunulacaktır.


Yirmi üç sanatçı ile yola çıkılan bu sergide “EMİN NAKIŞ” kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Sergi daha sonra Emin Danış Anısına düzenlenerek Alamara Grubu Sanat Ailesi olduğunu kanıtlamıştır.

 Ekip ruhunu önemseyen Alamara Sanat kurucuları Sn. Tuğba ve Sait IŞIK, bu sergide canlı performansa yer vermişlerdir.

 Sanat; insana kendi varlığını BEDENEN ve RUHEN hissettiren, yaşama farklı perspektiflerden bakmasını sağlayan, onun kendini tüm yönleriyle rahat etmesini sağlayan bir yaşam nefesi bir yaşam biçemidir.

 İnsanın kendi yaşamını idame ettirmesinde aracılık yapan sanat başlı başına bir değerler silsilesidir. İnsanın yaşanmışlıklarını kendinde canlandırdıktan sonra aynı duyguyu başkalarına da hissettirebilmesi için hareket, tını, grafik(çizgi), renk veya kelimelerle icra etme ihtiyacından ortaya çıkan sanat, insan huzuru ve insan düzenini sağlayan güçlü bir enstrümanlar topluluğudur. Sanatını icraata döken sanatçı yaşamda en iyi şekilde kendini ifade ederek, zamana meydan okuyarak, yoğun çalışmalarda bulunarak, değişim ve dönüşümü yaşayarak sanatını en iyi şekilde uygulayandır.

  Sanat, insanın kendini insanca değerli görmesini sağlayan, dünyaya yapabilecek işleri olduğunu hatırlatan, kendine özgü sanatsal aktiviteler geliştiren biricik, eşsiz, muhteşem, ülvi, elzem, muazzam bir şaheserdir. Bu kadar değerli iradesi ve bilinci olan sanatın varlığını bugüne kadar yaşama katkısı; Toplumsal bilinci artırıcı sanatsal faaliyetler, organizasyonlar ve yeni, orjinal eserler veren sanatçı aracılığı ile ortaya çıkışı küçümsenemez ve hak ettiği yeri bulma konusunda sahiplenilmelidir.

 “Renklerin Güneşi” adı,doğal renk armonisinin insan psikolojisi sağlığı ve hayata bakış açısını etkileyen faktörlere de dikkat çekmektedir. Büyükçekmece’nin anatomisini ortaya seren bu sanatsal sergi de Büyükçekmece’nin tarihi, denizi,gölü, martıları, yaşamsal alanları,Kanuni Sultan Süleyman köprüsünün tarihsel misyonu ve günümüze kadar korunarak kalması sanatsal faaliyetlere köprü vazifesini üstlenmesi, folklor yaşam tarzı,balık bereketi,tuğlalı evler,sahilin kordon boyu keyfi,kervansaray,eski hamam,kulesi,şenlikler ve festivallere kucak açması Büyükçekmece’yi büyülü fantastik ve sıra dışı düşünceler üretmeye doğru götürmekte,bu fikirlerle eserler ortaya rahatlıkla çıkmaktadır.

Alamara Sanat Grubu sadece İstanbul da değil,Mersin, Samsun, Edirne Sanatçılarını da bünyesine alarak sanatlar arası disiplinlere sanat ailesini sanat dostluklarını zenginleştirmiştir.

 Sergi; 19 Şubat 2013 saat 14.00 de İstanbul Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi İbrahim Çallı Sanat Galerisinde açılarak 28 Şubat 2013 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.

  Alamara Sanat Grubu büyük bir titizlikle uluslar arası geçerliliği olacak Plastik Sanatlar Derneği kurma aşamasındadır. Alamara Sanat Grubu şuan sanatsal çalışmalarının bir kısmını Hamdi Bey Sanat Merkezinde gerçekleştirmektedir.


Alamara Sanat Grubu “Renklerin Güneşi” resim sergisi sanatçıları; Begüm HARAZİ, Çağdaş İlim ÖNGEL, Emin DANIŞ, Gülseren SOKOLİ, Göher DEMİR, Gönül KILIÇ, Gülbanu FIRAT, Hava ERDOĞAN, Hülya BAŞLANGIÇ, Mehmet ORTAÇ, Mustafa ELMAAĞAÇLI, Nevzat ÖZKIRANARTLI, Nihal CİHANER, Nurten ÇELİK, Osman ÖZDEMİR, Öznur KESLER, Özge ORTAÇ, Sabri Bora UYSAL, Sait IŞIK, Sebat ALMAOĞLU, Serap BACAK, Tuğba Aksezmener IŞIK ve Vildan ÖZTÜRK

Tüm sanatçı dostlarımızın emeklerinin boşa çıkmayacağına, toplumsal bilince katkı sundukları inancıyla yürekten selamlıyorum. Ressam arkadaşımız Emin Danış’ı rahmetle anıyor, sevdiklerine sabırlar temenni ediyoruz.

 TÜM SANATSEVERLERİ SERGİYE DAVET EDİYORUZ.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv