Ankara’ya ‘Sessiz Terapi’

‘Sessiz Terapi’ Sinema Filmi 03.07.2017 tarihinde Ankara’da çekimlerine başladı... Hikayesini ve Yönetmenliğini Tolga Toga, Uygulayıcı Yapımcılığını Serhat Sarıyıldız, senaryosunu Süleyman Mercan’ın üstlendiği filmde Başrollerini Kaan Yılmaz,Esengül Aypek, Berke Üzrek, Rıza Akın, Ercüment Fidan ,Asuman Bora, Bulut Köpük, Gülşah Sanemoğlu oynamakta...

31 Temmuz 2017 Pazartesi 15:53
Ankara’ya ‘Sessiz Terapi’
Ankara’ya ‘Sessiz Terapi’

‘Sessiz Terapi’ Sinema Filmi 03.07.2017 tarihinde Ankara’da çekimlerine başladı.

Hikayesini ve Yönetmenliğini Tolga Toga, Uygulayıcı Yapımcılığını Serhat Sarıyıldız, senaryosunu Süleyman Mercan’ın üstlendiği filmde Başrollerini Kaan Yılmaz, Esengül Aypek,Berke Üzrek,Rıza Akın,Ercüment Fidan,Asuman Bora,Bulut Köpük,Gülşah Sanemoğlu oynamaktadır.

Filmin konusu ise, Psikolojik-Gerilim. Türkiye’de tür olarak denemekten kaçınılan ve örneği çok az olan psikolojik gerilim türünde çekilecek film, toplumun bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor.

Filmde bir çok sosyal mesaja yer veren yönetmen Tolga Toga, filmin kadrosunu da Türkiye’de isim olarak adından söz ettirmiş oyunculardan seçti. Film ekibi "aklımı kaybederim seni asla!’’ mottosuyla yola çıktı.

Türkiye’de çok az denenmiş bir film türü olması sebebiyle topluma bir çok mesajı entegre etmesi amacıyla hayata geçirilen film, oyuncuların ve teknik kadronun inancı ve desteğiyle çekimlere start verdi.

Toplum olarak, normal yaşantımızda “normal” olmanın sınırlarını epey genişletmemizle beraber insan bedenini tutan sağlığı merkeze ön plana alıp, bütünsel sağlık için gerekli olan ruhu arka plana atmış hatta yok saymış bulunmaktayız. Kendi benliğimize sağır ve kör olarak yaşamayı meziyet bilip, rahatsızlıklarımızı yok sayarak önce kendi geleceğimize sonra yakın ve uzak çevremize zarar veriyoruz.

Her sağlıklı bireyin kontrol etmesi ve ettirmesi gereken bir ruhu ve bu ruhun bir bozukluğu olabileceğini ve bunun normal bir durum olduğunu kabullenemeyip tedavisinin olduğunu atlıyoruz. Psikologların ve Psikiyatrların koyabileceği tanılardan rahatsız olup, konulan tanıları da hakarete, kişileri damgalamaya, ego tatminine ve ötekileştirmeye çevirip rahatsızlıkların şiddetini arttırıyor ve besliyoruz. Eğer ipin ucu rahatsızlıklar henüz baş gösterirken fark edilip yakalanmazsa, basit denilebilecek davranış bozuklukları bu tarz korkularla pekişip yerini ağır psikolojik rahatsızlıklara bırakırken kendimize zarar vermemize ve çevremize de zarar vermeye başlamaktadır.

Filmin Künyesi:
Yapım: Toga Medya
Yönetmen: Tolga Toga
Senaryo: Süleyman Mercan
Uygulayıcı Yapımcı: Serhat Sarıyıldız
Görüntü Yönetmeni: Caner Çetiner 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv