Çocuklar Nisan'da Tiyatroya doyacak!

Goody Çocuk Tiyatrosu’nun müzikli çocuk oyunu “Bir Dostluk Hikâyesi”, Nisan ayında her hafta sonu çocuklarla buluşacak. Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde 6-7 ve 13-14 Nisan’da saat 13.00’te, Akatlar Kültür Merkezi’nde 20-21 ve 27-28 Nisan’da 13.00-15.00 saatlerinde çocukları sevimli dostların dünyasına taşıyacak.

01 Nisan 2013 Pazartesi 23:27
Çocuklar Nisan'da Tiyatroya doyacak!

Türkiye’de önemli bir eksiklik olan hayvan ve doğa sevgisinin erken yaşlarda kazandırılarak yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu ilkokullar ile eş zamanlı olarak kültür merkezlerindeki özel temsillerine devam ediyor.

Sevimli dostların dünyasını yakından deneyimleyen çocukların, interaktif katılımları ile renklenen oyun, Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde 6-7 ve 13-14 Nisan’da saat 13.00’te, Akatlar Kültür Merkezi’nde 20-21 ve 27-28 Nisan’da saat 13.00-15.00 saatlerinde çocukları sevimli dostların dünyasına taşıyacak.

Oyunun kahramanı Kaan’ın köpeğinin süper güçleri vardır ve Kaan, hayvanların dünyasına girip, onları koşulsuz sevebilmeyi başardığı için, artık hayvanlarla daha derin bir iletişim kurmaya başlamıştır. Köpekler, bakışlarıyla duygularını belli edebilirler, kediler altıncı hisleriyle insanlığı felaketlerden kurtarabilirler. Hayvanların insanlara kıyasla en önemli güçleri koşulsuz ve karşılıksız olarak sevebilmeleridir. Yeni dostlarının olağanüstü güçlerini kullanarak, bazen ev ödevlerini ya da kendi sorumluluğundaki işleri yaptırmayı da dener, ancak hayvanlar bu güçleri asla yanlış kullanmazlar ve hile yapılmasına izin vermezler.

Çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirilen Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu bir ev köpeği ile bir sokak kedisinin dostluğunu ve etrafında gelişen olayları anlatıyor. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü uzmanları tarafından incelenip ilkokul çocukları için pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan tiyatro oyununda “La Fontaine” fabllarına da yer veriliyor.

2012-2013 eğitim döneminde 20 ilkokulda ücretsiz olarak sahnelendi.
Yazan ve Yöneten: Nedim Saban Dekor: Tuğçe Akbulut
Kostüm: Zeynep Yiğit Video
Tasarım: Cem Gengönül
Müzik: Elif Öztürk - Burak Öksüzoğlu
Oyuncular: Engin Demircioğlu, Ömercan Güldal, Çiğdem Alben, Soner Ansal, Semih Okumuş, Şeyda Terzioğlu Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle sahipsiz hayvanların en büyük destekçisi olan Goody kedi köpek mamaları tarafından hayata geçirilen Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu ile ilgili tüm detaylar ve son gelişmelere www.goody.com.tr/goodycocuklar ve www.facebook.com/Goodymama’dan; Goody markalı ürünler ile ilgili bilgiye de www.goody.com.tr’den ulaşılabilirsiniz.

Goody ve Tropikal Pet Hakkında:
Sahipsiz hayvanların en büyük destekçisi Goody; yıllardır farklı projeler kapsamında barınaklara malzeme ve tonlarca mama yardımında bulunmuştur ve bulunmaya devam etmektedir. Sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Goody, Tropikal Pet’in lider kedi-köpek mama markasıdır. Tropikal Bahçe ve Evcil Hayvan Ürünleri A.Ş. (Tropikal Pet) 1999 yılında kurulmuştur. İthalat ve kendi üretimi yoluyla oluşturduğu geniş ürün portföyünü Türkiye çapında 3 bin 500‘ün üzerinde pet shop, veteriner, yerel ve ulusal zincir mağazalara satan firma, evcil hayvan ihtiyaçlarını tek bir merkezde karşılamak prensibi ile geniş bir ürün gamı ile faaliyet göstermektedir. Kendi yarattığı lider markaları Champion ve Goody dışında Beaphar, Stefanplast, Savic gibi kategorisinde dünya çapında önemli firmaların Türkiye temsilcisidir. 2010 yılında yüzde 60 hissesi ABD merkezli “The Riverside Company” yatırım fonu şirketi tarafından alınmıştır. Amerikan girişim sermayesi şirketi Riverside, 14 ülkede faaliyet göstermektedir. Portföyündeki 71 ortak şirket ve 3 milyar Dolarlık satış hacmi ile Riverside, Tropikal Pet’e gelecek projeleri için finansal ve organizasyonel güç katmıştır. Türkiye’de ilk kez ve sadece kedi-köpek maması üretimi için 2005 yılında Tuzla’da Tropikal Pet fabrikası kurulmuştur. Bugün ithalatın yanı sıra 3 kıtada 11 ülkeye ihracat yapılmaktadır. Ürünler hakkında daha fazla bilgi için web adresi: www.tropikalpet.com.tr

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv