Dünyaya Aksiyon Dersi Verecek!

Türkiye’de sinema sektörü önemli atılımlar yaparken oyuncularımızda dünya piyasasına hızla açılıyor. Avrupa’da büyüyen gençlerimiz, ellerine geçen imkânları da çok çalışarak başarılarıyla pekiştiriyorlar. 3 yaşında Almanya’ya giden Okitay Duanay, ilk Türk olarak Avusturya Cumhurbaşkanı Thomas Klistel’den en iyi Winnetou karakteri oyuncusu olarak Avusturya ödülüne layik görülmüştür.

01 Nisan 2013 Pazartesi 20:49
Dünyaya Aksiyon Dersi Verecek!

Dünya film piyasasında, hızla büyüyen bir değer olma hedefiyle emin adımlarla ilerleyen Okitay Duanay, “Stunt-Fighter Akademi İstanbul” adı altında, oyunculara aksiyon sahneleri için özel bir eğitim verecek okul açma girişimlerine başladı. Okitay Duanay, “ Açacağımız Akademide oyuncuları, film projelerinin senaryolarına göre eğiterek hazırlayacak ve koreografiler ile birlikte koordinasyonlar sunacağız, dünyanın birçok ülkesine de ekibimizi göndereceğiz.” dedi. “Aksiyon dalında yok yok. Yakında İstanbul’da akademimizi açacağız ve film sektörüne önemli bir hizmet sunacağız” dedi. Avrupa’da büyük ilgi gören akademi için 1000 kişinin üzerinde öğrenciden başvuru aldıklarını söyleyen Okitay Duanay, “Ülkemizde de yoğun bir talep olacağına inanıyorum” dedi.

Türk izleyicisinin de tanıdığı Okitay Duanay, Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı” isimli filminde danışman ve misafir oyuncu olarak yer aldı. Ekranların sevilen dizi filmi “Kurşun Bilal” ile dizi film izleyicisiyle buluşan sanatçı, 3 Cola Turka reklam filminde de başrol oynadı. TMC Yapım Şirketinin üstlendiği “KARAOĞLAN” isimli sinema filminde “Prens Caganbay” karakterini canlandırırken, yapımda aksiyon sorumlusu, koordinatör ve koreografi eğitmenliğini de üstlenmiştir.


sts a

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv