Henkel Art.Award heyecan getirecek

35 bin Euro ödüllü Orta ve Doğu Avrupa sanat ödülü için başvuru ve katılım çağrısı yapıldı

21 Mart 2013 Perşembe 11:49
Henkel Art.Award heyecan getirecek
STS A - Henkel Art.Award. 2013’te de sanat dünyasına heyecan getirecek Henkel CEE, Orta ve Doğu Avrupa çapında düzenleyeceği Henkel Art.Award. için başvuru ve katılım çağrısı yaptı. Türkiye’yle birlikte 23 ülkeden kreatif görsel sanatçıların katılımına açık olan Henkel Art.Award.’ta ödül, KulturKontakt Austria ve Viyana Modern Sanat Müzesi’nin (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien - mumok) işbirliğiyle verilecek.

Birinciliği kazanan sanatçı, 7 bin Euro para ödülünün yanı sıra, kendi ülkesinde ve Viyana’da bulunan mumok’ta birer kişisel sergi imkânı da kazanacak. Böylece ödülün toplam değeri 35 bin Euro’ya ulaşıyor. Henkel’in Orta ve Doğu Avrupa çapında düzenleyeceği 12’nci Henkel Art.Award. için geri sayım başladı. Başvuru ve katılım çağrısı yapılan Henkel Art.Award.’ta resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarından görsel sanatçıların inovatif çalışmaları değerlendirilecek. Uluslararası ölçekte saygın isimlerden oluşan jüri, tüm katılımcılar arasından beş finalisti belirlemek üzere 2013 yazında toplanacak.

Ödül sahibi, Aralık ayında Viyana’da gerçekleştirilecek olan bir gala ödül töreninde ilan edilecek. Henkel CEE Başkanı Günter Thumser Henkel Art. Award. hakkında şunları söyledi: "Sanat, karşılıklı anlayışa ve böylece insanların olumlu bir şekilde bir arada var olmasına katkıda bulunur.

Henkel Art.Award ile bu gelişmeyi Doğu Avrupa'da sağlamayı amaçlıyoruz." Genç sanatçılara özel katkı Henkel uzun süredir ortağı olan KulturKontakt Austria ile işbirliği içinde, bir kez daha genç Doğu Avrupalı sanatçılar için 2 bin Euro değerinde bir burs verecek. Ödül sahibi, KulturKontakt Austria’nın Artists-in-Residence programının katılımcıları arasından seçilecek. Ayrıca yetenekli genç Avusturyalı sanatçılar 2 bin Euro değerinde para ödülü içeren Avusturya Genç Sanat Ödülü’nü kazanmak için başvurularını sunabilecek.

Henkel Art.Award. hakkında daha fazla bilgi için; http://artaward.henkel-cee.com veya www.facebook.com/HenkelArtAward adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv