İşadamlarından Tiyatroculara Destek!

Ülkemizde de her yıl kutlanan Dünya Tiyatrolar günün de Tüm Bürokratlar ve İşadamları Sosyal Dayanışma Derneği (Tümbiad) Tiyatro Yok ki ekibine tiyatroya yaptıkları katkıdan dolayı plaket verdi.

26 Mart 2013 Salı 12:02
İşadamlarından Tiyatroculara Destek!
Savaş Tayhan Özel Haberi

1948 yılında kurulan Uluslararası Tiyatro Enstitüsü 1961 yılında aldığı bir kararla 27 Mart gününü Dünya Tiyatrolar Günü olarak kabul etti.

Her yıl enstitüye üye ülkelerde 27 Mart günü Tiyatro Bayramı olarak kutlanır. Ülkemizde de her yıl kutlanan Dünya Tiyatrolar günün de Tüm Bürokratlar ve İşadamları Sosyal Dayanışma Derneği (Tümbiad) Tiyatro Yok ki ekibine tiyatroya yaptıkları katkıdan dolayı plaket verdi. Tümbiad (Tüm Bürokratlar ve İşadamları Sosyal Dayanışma Derneği), kültür ve sanat alanında da varlığı göstermek, yeni nesillere sanatın değerini aşılamak için yeni projeler üretmeye devam ediyor. Bu manada; TÜMBİAD Genel Başkanı Cevdet Akay ve Kültür ve Sanat Komisyonu başkanı Asuman Karaşabanoğlu önderliğinde Dünya Tiyatrolar günü kapsamıyla Tiyatronun genç ve yetenekli isimlerine plaket verdi.

Geçen sene Oyuncu Elif Tayhan önderliğinde konservatuvarlı arkadaşı oyuncu Kerem Baydar ile kurdukları, Tiyatro Yok ki ekibi plaket aldı.

Tiyatro Yok ki ekibinden Best model dünya ikincisi oyuncu İbrahim Gayberi ve Ayşegül Akbıyık’a da plaket verildi.

Tayhan: ‘‘Benim ikinci doğum günüm’’ Bu özel günün ışığını herkese, anlamını anlatmak adına her gün yeni birşeyler düşündükleri belirten oyuncu Elif Tayhan, ‘’Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. "Tiyatro bizim oyun alanımız. Benim ikinci doğum günüm tiyatro. Oyunculuğumuzu gösterebileceğimiz en ciddi meydan. Bizler de diziler de sinema filmlerinde rol alıyoruz fakat tiyatro çok ayrı bir er meydanı. Madem "Tiyatro hayatın aynasıdır" diyoruz, o zaman aslında her gün Dünya Tiyatrolar Günü! Tiyatro her gün paylaşılan bir enerji, bu yüzden her gün Tiyatro’nun günü.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv