Nebahat Karyağdı Carrousel du Louvre Sanat Fuarında

Genç Sanatçı Nebahat Karyağdı İtalya'nın seçkin Sanat Kurumu ve galerisi RUSSO galeri ile Art Shopping Carrousel du Louvre Uluslararası Sanat fuarına katıldı.

02 Kasım 2016 Çarşamba 09:44
Nebahat Karyağdı Carrousel du Louvre Sanat Fuarında
GENÇ SANATÇI NEBAHAT KARYAĞDI
19. CARROUSEL DU LOUVRE ULUSLARARASI SANAT FUARI’NDA


Genç Sanatçı Nebahat Karyağdı İtalya'nın seçkin Sanat Kurumu ve galerisi RUSSO galeri ile Art Shopping Carrousel du Louvre Uluslararası Sanat fuarına katıldı.

Nebahat Karyağdı, Dr.Francesco Saverio Russo ve Salvatore Russo'nun küratörlüğünde EFFECTO ARTE seçkisinde İtalyan sanatçılar ile birlikte yer aldı. Bu yıl 19.’su düzenlenen fuarda, dünyanın pek çok ülkesinden 600 sanatçı ve galeri sanatseverlerle buluştu.

Avrupa'nın en ünlü sanat fuarlarından "Art Shopping Carrousel du Louvre" Paris Louvre Müzesinde 22-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuar, sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

NEBAHAT KARYAĞDI HAKKINDA
Nebahat Karyağdı, 2004 yılında RH+ Sanat dergisinin düzenlemiş olduğu “Yılın En İyi Genç Ressamı” yarışması ile sanat alanına girmiş 5 kez yılın en iyi genç sanatçısı seçilmiştir. Resmi ve Özel koleksiyonlarda çalışmaları bulunmaktadır. Cihangir'deki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Halen İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Okullarında Görsel Sanatlar öğretmenliği yapan Karyağdı, bu alanda da sanatsal bilgi ve birikimini öğrencilerine aktarmaktadır.

Antalya’da doğan Nebahat Karyağdı, 2001’de Antalya Tic. Ve San. Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini (ATSOAGSL) bitirdi.

2005’ de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu.

2006’ da Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Özel Öğrenci” oldu.

2007’de ANSAN üyesi oldu.

2009’ da UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD)ve Güzel Sanatlar Birliği üyesi oldu.

2012’ de UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

2016’da İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümünde Yüksek Lisans Programından mezun oldu.

Miami, Londra – Oxford, Barselona, Amsterdam, Floransa, Selanik ve Girit’te Contemporary Sanat fuarlarına katılmış, Avrupa’nın çeşitli şehirleri ve ülkemizde kişisel ve grup sergileri açtı.

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv