Ömür Eke’den 'Kadın Ruhu' isimli resim sergisi

VENÜS Sanat Galerisi Ömür Eke’nin “ Kadın Ruhu’’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

10 Ekim 2017 Salı 14:51
Ömür Eke’den 'Kadın Ruhu' isimli resim sergisi
Ömür Eke’nin “ Kadın Ruhu’’ isimli resim sergisi VENÜS Sanat Galerisi’nde…

VENÜS Sanat Galerisi Ömür Eke’nin “ Kadın Ruhu’’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ömür EKE;
Denizli ‘de doğdu. Denizli Lisesinden mezun oldu. Lise yıllarından beri sürdürdüğü resim çalışmalarını 1988-1992 yılları arasında Denizli Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, A. Cevdet Şemsioğlu atölyesinde Şemsioğlu ve Celal Günaydın’dan ders alarak devam ettirdi.1990 yılında ilk kişisel sergisini aynı galeride açtı.1998-2001 yıIları arasında kendi açmış olduğu EKE Sanat Galerisini çalıştırdı.

2002 yılında iki ortak olarak açtıkları Atölye Mavi‘yi, daha sonra “Denizli Kent Kültürü Mavi Sanat Hareketi” adı altında çok katılımlı, farklı disiplinlerde, heykelde dahil, deneysel çalışmalara ve sanat söyleşilerine açık bir atölyeye dönüştürdüler. Bir müddet devam eden bu oluşum tekrar Atölye Mavi adı altında 3 ressam ortaklığıyla çalışmalarına devam etti. Son 4 aydan bu yana çalışmalarını kendi özel atölyesinde sürdürse de, tekrar yeni oluşumlar ve projeler için girişimlerini sürdürüyor.

1998 yılından beri yerel bir gazetede sanata ve hayata dair köşe yazarlığı yapan Ömür Eke’nin ayrıca, aylık bazı dergilerde daimi olarak çıkan yazıları ve yine birkaç arkadaş birlikte çıkardıkları deneme türünde iki kitabı bulunmaktadır. Sanatını geliştirmek, sanat anlayışını derinleştirmek adına yaptığı özellikle yurtdışı seyahatlerinde bir okul olarak gördüğü önemli müzeleri ve sanatçıların eserlerini görmeye ve yakından birebir, izlemeye, sanatına yol vermeye çalışmaktadır.

Şu ana kadar 16 kişisel,18 karma sergiye katıldı. Yurtiçi, yurtdışı birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Açılış kokteyli 14 Ekim Cumartesi günü saat 15:00 de yapılacak olan sergi 25 Ekim tarihine kadar her gün 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Sergide sanatçının 40 adet eseri yer almaktadır. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv