Pelin Çalışkanoğlu Hırsım 'Kalben Çocuklarımız İçin'

Yer aldığı birçok proje sonrasında Pelin karakteriyle dâhil olduğu 'Elif' isimli günlük dizi filmde başarılı oyunculuğuyla da dikkatleri üzerine çekti. Oyunculuk sayesinde adını duyuran Pelin Çalışkanoğlu, asıl hedefi olan sosyal sorumluluk projesi kapsamında 'KALBEN' derneğini kurdu.

12 Nisan 2017 Çarşamba 14:23
Pelin Çalışkanoğlu Hırsım 'Kalben Çocuklarımız İçin'
OYUNCULUKTA HIRSIM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Kanal 7 ekranlarının sevilen günlük dizi filmi “Elif” senaryosunda barındırdığı hikâyeler yanında başarılı oyuncusu Pelin Çalışkanoğlu’nun yaşadıklarıyla da gündemden düşmüyor.

HAVADİS TÜRK - Koruyucu aile hizmet modeliyle yetişen gençlerden biri olan Pelin Çalışkanoğolu, Haliç üniversitesi tiyatro bölümü mezunu olup, büyük usta Müşfik Kenter öğrencisi olarak oyunculuk dünyasına adım attı.

Yer aldığı birçok proje sonrasında Pelin karakteriyle dâhil olduğu “Elif” isimli günlük dizi filmde başarılı oyunculuğuyla da dikkatleri üzerine çekti. Oyunculuk sayesinde adını duyuran Pelin Çalışkanoğlu, asıl hedefi olan sosyal sorumluluk projesi kapsamında “KALBEN” derneğini kurdu. Yurt ve yuvalarda kalan çocuklarla ilgili arayışının “KALBEN” derneği ile hayat bulduğunu ifade eden Pelin Çalışkanoğlu “ Toplumun ötekileştirdiği gençlere ışık olmak için bu derneği kurdum.

Kısa zaman içinde tahmin ettiğimden çok fazla ilgi gördü.

Türkiye’de 12.000’e yakın çocuk yurt ve yuvalarda büyümekte, 5000’i ise koruyucu aile yanında yetişmekte, KALBEN derneği çocuklarımızın bu toplumun bir parçası olduklarını ve her çocuk gibi ülkenin geleceği olduklarını anlatmaya çalışıyor. Ben bu derneğin kurucusu olarak oyunculuk yaptım ve kadrosunda olduğum Elif isimli günlük dizi film derneğin duyulmasında çok önemli bir faktör teşkil etti” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Elif isimli günlük dizi filmde canlandırdığı Pelin karakteriyle, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne layık görülen Pelin Çalışkanoğlu, mücadelesini her gün güçlenerek sürdürüyor.     Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv