Ressam Işık, öncülüğünde sergi

Osman Hamdi Bey Sanat Atölyesi Alamara Sanat Grubunun “Renklerin Güneşi” adlı serginin açılışı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla AKM İbrahim Çallı Sanat Galerisinde gerçekleşti.

23 Şubat 2013 Cumartesi 00:25
Ressam Işık, öncülüğünde sergi

 Yaklaşık 20 gün önce kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Büyükçekmece’nin sevdiği iş adamlarından Aqua Marin’in İşletmecisi Rahmetli Emin Danış’ın yarım kalan resminin de olduğu serginin açılışında herkes duygulandı.


Osman Hamdi Bey Sanat Atölyesi Alamara Sanat Grubunun “Renklerin Güneşi” adlı serginin açılışı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla AKM İbrahim Çallı Sanat Galerisinde gerçekleşti.


Katılımın yoğun olduğu sergide açılışı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu ve merhum Emin Danış’ın çocukları gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Akgün, “ Bu sergi benim için çok önemli ve duygulu. Çünkü rahmetli Emin Danış arkadaşımın yarım kalan resmi de bu sergide yer almakta ”dedi.
Alamara Sanat Grubunun yapmış olduğu eserleri çok beğendiğini vurgulayan Başkan Akgün; “Yapmış olduğunuz işlerin toplumun sosyal yapısına hitap ettiğini, şehrimizin İstanbul’daki ve Türkiye’de ki kültürel çıtasını yükselttiğini bilmenizi isterim. Başarılarından dolayı emeği geçen herkesi kutlarım” şeklinde konuştu.


Açılıştan sonra sergiyi gezen Başkan Akgün ve İmamoğlu sürreal şekilde yansıtılan Büyükçekmece eserlerini inceleyip yorumlar yaptı. Başkan Akgün yapılan eserler arasında kayık içerisinde bir ağaç ve el tasviri ile tamamlanan Büyükçekmece eserini satın aldı. Sergide bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmece sürreal resimde Alamara Sanat grubu tarafından Akgün’e hediye edildi.
Alamara Sanat Eğitmenlerinden Sait Işık, sergi sonunda rahmetli Emin Danış’ın yarım kalan resminin önünde kızı Dilara Danış’a babasının kullandığı paleti armağan etti. Başkan Akgün ve İmamoğlu, Alamara Eğitmenleri ve Ressamları Tuğba Aksezmener Işık ve eşi Sait Işık’a hediyelerini takdim ettiler.


Çok güzel bir iş başardıklarını, sergilenen eserlerin her birinin çok özel olduğunu söyleyen Başkan Akgün, “Sanata verdiğiniz değer ve önemle 28 Ocak’ta 12 Yıldız Şehir Ödülünü kazandık. Bu ödülde siz değerli sanatsever Büyükçekmecelilerin katkısı büyük. Bundan daha fazla daha çok işler yapacağız. Ülkemizde şehircilik açısından örnek olmaya devam edeceğiz hem de yapmış olduğumuz faaliyetlerle, özellikle sanatsal kültürel faaliyetlerle İstanbul’da ve Türkiye’de önderliğimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv