Şen'lerin bilinmeyen oyuncusu!

Gerek birçok filmde beraber gerekse ayrı ayrı oynadılar. Ailece oyuncu tabiri kullanılacak kişiler onlar.

26 Mart 2013 Salı 23:54
Şen'lerin bilinmeyen oyuncusu!

ÖZEL HABER: SAVAŞ TAYHAN
Gerek birçok filmde beraber gerekse ayrı ayrı oynadılar. Ailece oyuncu tabiri kullanılacak kişiler onlar. 1918 yılında Adana da doğan ve beyin kanaması sonucu 1989 yılında vefat eden oyuncu Ali Şen, Türk sinemasının efsane oyuncularından birisi olmuştur. Şener Şen’in de babası olan Ali Şen’in birçok kesim tarafından bilinmeyen kızı oyuncu İnci Şen. İnci Şen halen oyunculuk yapıyor fakat neden abisi Şener Şen ile aynı projelerde oynamadığını, kendini neden geri plana çektiğini Savaş Tayhan’a anlattı.

ŞEN AİLESİ
Ali Şen’in kızı Şener Şen’in kız kardeşi İnci Şen birçok film, dizi ve reklamda yer alan fakat her zaman ön planda olmayı sevmeyen bir oyuncu. Arkadaşlarının ısrarıyla oyunculuğa başlayan İnci Şen kariyerinde sadece kendi çabasıyla kimseden destek almadan yükseliyor. En yaşlı jön olduğunu ifade eden Şener Şen'in kız kardeşi olmasına karşın kimseden yardım almadığını söyleyen Şen: Bu bizde bir gelenek. Ama ben abimin rekorunu kırdım diyor.

OYUNCULUĞA BAŞLAYAN EN YAŞLI KİŞİYİM
Usta oyuncu Şener Şen'den 11 yaş küçük olan kız kardeşi İnci Şen, ağabeyinden oyunculuk adına torpil istemediğini, oyunculuk kariyerinde hızlı adımlarla çıktığını söyledi. Oyunculuk hayalinin abisi Şener Şen kadar eskiye dayanmadığını belirten İnci Şen ‘‘ 47 yaşındayken hep hayal ettiğim oyunculuğa ilk adımı attım. Abim Şener’in rekorunu kırdım. O hep 'en yaşlı jön benim' der ben ise en yaşlı oyunculuğa başlayan kadın oldum" diye konuştu.

BABAM OYUNCU OLMAMI İSTEMEZDİ
1999 yılında oyunculuğa başlayan İnci Şen, şuanda icra ettiği mesleğin tam zıttı iktisat fakültesi mezunu. Gençken konservatuvara gitmeyi çok fazla istediğini fakat o dönemlerde İstanbul'da konservatuvar olmadığını belirtiyor. Oyunculuk serüvenine babası Ali Şen ve Abisi Şener Şen gibi ufak yaşlarda başlayamamasının sebebini ise, "Başka şehirde kız okutma o zamanlar çok zordu ve babam bana çok düşkündü ona zor geldi beni yollamak. Konservatuvar yerine bende Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü'nü kazandım ve hayatımın seyri değişti. Sonra da evlendim bir çocuğum oldu. “dedi. 

ABİM OYUNCU OLMAMA ÇOK CİDDİ BAKMADI

Abisi Şener Şen ile aralarında sevgi ve saygının fazla olduğunu da belirten İnci Şen, oyuncu olmayı çok istediği konusunu bir gün abisine açar, "Abim oyuncu olmayı istediğimi söylediğimde önce suratıma belli bir süre sessizce baktı. Sonra oyunculuk istiyorsan yap eğlenirsin, boş oturmaktan iyidir' dedi ben oyunculuğa başladığımda ise iyine ilk onun fikrini aldım ve bana sen bu oyunculuğu başardın oldun sen oldun dedi.

ABİM BENİ HER OYUNUMDA İZLER
Oyunculuk dışında profesyonel olarak tiyatroda yapan İnci Şen, ağabeyi Şener Şen’in mutlaka kendisini seyrettiğini belirterek, "Abim bana keşke oyunculuğa gençken girseydin der hep. Fakat ne olursa olsun oyunculuk benim için çok kıymetli ve değerli bir meslek. İlk sinema filmimde oynamadan önce hemen ağabeyim Şener Şen'i aradım, ondan yardım istedim. Senaryoyu beraber okuduk bana rolümü oynattı. 'Eee tamam anlamışsın işte, başka bir şeye gerek yok! Git oyna rolünü' dedi. Hem herkesin çok sevdiği bir oyuncu, hem de benim ağabeyim olarak oyunculuğumu değerlendirmesi çok mutlu etmişti beni.

ŞENLER AYNI PROJEDE
Ağabeyinin bir gün film çekeceğini söylemesi üzerine kendisine de hatıra olmasını istediği için filmde yer almak istediğini belirten İnci Şen, "Bir film projesi vardı bende Şener abimin oynayacağını duymuştum ve ne olur bana da bir rol verin, hatıra olsun' dedim. Çünkü abim o kadar seyrek film çekiyor ki, böyle bir şansı kaçırmak istemedim. Onlar da bana kısa da olsa bir 'hemşire' rolü verdiler ve beni çok mutlu ettiler. Yapabileceğim her karaktere bürünürüm oyunculuk bunu gerektirir Abimi hiçbir zaman kıskanmadım her zaman örnek aldım. Ailem beni küçük prensesler gibi büyütmüştü.

Benim bir tane daha abim var. Adı Tuncer. Şener Abim ile aralarında 14 ay var, ikiz gibiler. O oyuncu değil ama aramızda 11 yaş kadar bir fark olduğu için hiç kıskançlık yaşanmaz. Abimi hep çok güzel duygularla seyrediyoruz."

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv