Tiyatro insana aynadır

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tiyatronun bireylerin ve toplumun gelişmesinde vazgeçilmez bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Bayram “Yaşamdan kesitler sunması nedeniyle tiyatro insanlara aynadır.” dedi.

27 Mart 2013 Çarşamba 16:39
Tiyatro insana aynadır

STS A - Başkan İsmail Bayram Tiyatrolar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Tiyatro öylesine güzel bir sanattır ki; oyun sahnesi ile izleyenleri bütünleştirir, onları bir dünyanın içine çeker. O sahnede oynanan oyun belki günlük yaşamımızda her gün karşılaştığımız olaylar belki de hayal ettiğimiz dünyaya ilişkindir. Ancak ne olursa olsun tiyatro insanın dünyasından bizlere kesitler sunar.

Tiyatro diğer sanat dalları içinde soluk alan, canlı tek sanat dalıdır. Kuşkusuz her insan o sahnede kendisine rol bulur. Tiyatro bu açıdan bakıldığında da insana ayna olur. Yaşama bir pencere açmak, yaşama dair olayları izlemek, bunu yüreğimizde hissetmek için herkesi tiyatro izlemeye davet ediyoruz.”ifadesine yer verdi.

Geçmişten bugüne, toplumun sanat kültürünün ve estetik duyarlılığının gelişmesi için çaba gösteren tüm sanatçıları kutlayan Başkan, tiyatronun insanın kullandığı en eski, etkili ve güçlü sanat dallarından biri olduğunu belirtti.

Dünya Tiyatro Günü, tiyatro dünyasındaki insanlar için sahne sanatlarının insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirciyle daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı arttırmak için bir fırsat olarak görülüyor. Dünya Tiyatro Günü’nde yapılan etkinlikler, uluslararası işlevlerinin yanı sıra ulusal ve bölgesel tiyatro gruplarının bir araya gelmesinde de rol oynuyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv