Yeni Oyun ile Perdelerini Açıyor.

Hakan Pişkin ve Devrim Nas tarafından 1994 yılında kurulan Tiyatro Ti yeni oyunu “Bir Yüzleşme Oyunu” ile perdelerini açıyor.

26 Şubat 2013 Salı 16:27
Yeni Oyun ile Perdelerini Açıyor.

1994 yılından beri Hakan Pişkin önderliğinde sanatsal kalitesinden ödün vermeden tiyatro camiasına hizmet Eden Tiyatro Ti, Tolga Köseoğlu’nun yazdığı yeni oyunu “Bir yüzleşme Oyunu” ile bir kez daha seyirci karşısına çıkıyor.

Bir gazete haberinden, gerçek bir olaydan yola çıkarak yazılan oyun, farklı kesimleri temsil eden iki farklı kimliği bir araya getiriyor. Oyun bir yandan yüzleşmenin ölçütlerini tartışırken, bir yandan da enteresan olan polis ve protest bir şarkıcının alışılmadık ilişkisiyle bazen komik bazen de dramatik bir yolculuk yaptırıyor.

Tolga Köseoğlu’nun kalemi ve Hakan Pişkin’in rejisiyle sahneye konulan oyunda Engin Alpateş, Kadir Çermik, Emel Elevli ve Sevil Akkel rol alıyor. Müziklerini Erdal ŞAHİN’İn hazırladığı oyunda dekor ve kostüm tasarımları Günsu ENGİN’e ait.

 

TİYATRO Ti

1994 yılında  Hakan Pişkin ve Devrim Nas öncülüğünde sahnelere merhaba diyen tiyatro grubu, birçok farklı festivale davet alarak kısa sürede geniş bir seyirci kitlesiyle diyalog kurma fırsatını yakaladı. Aynı zamanda çocuk tiyatrosu da yapan ekip, farklı alanlarda tiyatro eğitimi de veriyor. Tiyatro Ti, 2013 sezonunda, yıllarca sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmış Tarihi Aznavur Pasajı’nda bulunan yeni  sahnesinde her Cuma  20:00 ‘da  tiyatro severlerle buluşuyor.

 

Bilgi için: Necip Siret ÖZER / 0212 2510273 / 0544 310 22 33 / tiperformans@gmail.com

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv