Başbakan'dan Siirt’de toplu açılış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Siirt Merkez’de toplu açılış törenine katıldı.

09 Mart 2013 Cumartesi 20:23
Başbakan'dan Siirt’de toplu açılış


Erdoğan bugün gerçekleşen törende 30 kalemde 77 Milyon liralık Tesis açılışını yaptı. Başbakan 8 Mart’ta Siirt Kurtalan’da 15 kalemde 31 Milyonluk tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Erdoğan Siirt’e eğitim ve istihdam alanında yatırımların süreceğini ifade etti.

Siirt iki gündür Başbakanını ağırlıyor. Siirt valiliğinin koordinasyonu ile düzenlenen toplu açılış törenine Siirt Valisi Ahmet Aydın, Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan törende yaptığı konuşmada, ''Birbirimizi Yaradan'dan ötürü sevdik. Arap kardeşimi de Türk kardeşimi de seviyorum, hiçbirinin arasında ayrım yapmıyorum, hepsine aynı mesafedeyim. Eğer bu ayrımı yapsaydım Siirt'ten bir Arap kızıyla evlenmezdim.

Bu, duruşumuzun ispatıdır'' ifadelerini kullandı. Başbakan Erdoğan, TOKİ konutlarının açılışı sırasında Siirt'te iki günde 45 ayrı tesisin açılışını yaptıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan, Turkcell tarafından Siirt'te çağrı merkezi kurulumuna başlandığını, Siirt Üniversitesi bünyesinde de özel bir sınıf oluşturularak burada istihdam edilecek gençlerin eğitimlerine başlandığını belirtti. Türk Telekom'un da benzer bir hizmeti Siirt'te başlatacağını söyledi. Avrupa Birliği bakanı Egemen Bağış'ın Siirt'li olduğunu ve Avrupa Birliği kredisi ile 800 milyon avroluk yatırımın Siirt'te devam ettiğini belirtti. Başbakan Erdoğan Siirt merkez olmak üzere bazı ilçelerinde yeni spor ve sosyal tesislerini gerçekleştireceklerini sağlık tesisleri alanlarında da yatırımların sürdüğünü ifade etti.

Toplu açılışta bulunan ve yatırımların koordinasyonu üstlenen Siirt Valiliği adına bilgi veren Siirt Valisi Ahmet Aydın “Bugün burada başbakanımızı ağırlamaktan gurur duyduk, tüm bu yatırımlar Siirt halkının hak ettiği hizmetin karşılığıdır. Dolayısı ile bütün çalışmalarımızda bizlere sonsuz destek sağlayan Sayın Başbakanımıza şahsım ve Siirt halkımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. Eğitimden sağlığa, spordan kültür turizme kadar otuz kalemde yatırımı Siirt’e kazandırdıklarını ifade eden Aydın, geçici değil kalıcı hizmetler ile Siirt halkına hizmet etmekten gurur duyduklarını söyledi. Siirt’te iki günde açılışı yapılan yatırımlar ise şöyle; Eğitim Alanında Yapılan Yatırımlar; Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi 750 Kişilik Öğrenci Yurdu (Yurtkur) Merkez 24 Derslikli Ticaret Meslek Lisesi Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Tillo İlköğretim Okulu Merkez Dumlupınar Bağımsız Anaokulu Ve Çok Amaçlı Salon Hayriye Gülbaran Eğitim Birimi (Togem) Şirvan 4 Derslikli Okul Ve Çevre Düzenlemesi Şirvan 4 Adet 1 Derslikli Anaokulu Ve Lojman Kurtalan Halk Eğitim Merkezi Kurtalan Kayabağlar İlköğretim Okulu Kurtalan Öğretmen Evi Kurtalan Gözpınar 4 Derslikli Anaokulu Kurtalan Kayabağlar 3 Derslikli Anaokulu Kurtalan 24 Derslikli Anadolu Lisesi, Kurtalan Lisesi Kız Yurdu Kırsal Kalkınma Yatırımları; Kırsal Kalkınma Projelerinin Desteklenmesi Spor; Tillo Kapalı Spor Salonu Merkez Sentetik Yüzeyli Çim Futbol Sahası Baykan Atabağı Beldesi Kapalı Halı Sahası Ve Sosyal Tesisleri(Sodes) Şirvan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Tillo Kapalı Halı Saha Sosyal Tesisler(Sodes) Şirvan 10 Adet Çok Amaçlı Akrilik Zemin Spor Sahası ( Sodes ) Aile Ve Sosyal Politikalar Engelsiz Yaşam Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi Siirt Akademi Saraçoğlu Kampüsü Aile Destek Merkezi (Adem) Toplum Destekli Polis Merkezi -Kurtalan Sağlık Merkez Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Şirvan Aile Sağlık Merkezi Eruh Bağgöze Aile Sağlık Merkezi Baykan Ziyaret Aile Sağlık Merkezi Kurtalan Devlet Hastanesi Sgk Hizmet Binası Köydes Merkez Ve İlçelerde İçme Suyu Tesisleri, Şebeke Yenileme İşi, Kanalizasyon Yapımı, Köylere Yol Ve Köprü Yapım İşi Kültür Turizm Merkez Tarihi Ulu Camii Restorasyon Ve Onarımı Baykan Belediyesi Sanat Sokağı (Dika) İller Bankası Yatırımları Sulama Kanalı, İçme Suyu, Kanalizasyon Ve Taşkın Koruma İşleri Kurtalan Narderesi Taşkın Koruma Ulaştırma Ptt Hizmet Binası - Kurtalan Konut 256 Adet Yoksul Konutu (Toki) Kurtalan Kaymakamlık Konutu Orman Recep Tayyip Erdoğan Ve Emine Erdoğan Hatıra Ormanı (Üniversite Kampusu) 350 Dönüm 15.000 Boylu Fidan

STS A


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv