Gülen'i Türkiye'ye Getirip Kontrol Altına Alacaktık

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu'na 71 sayfalık cevap gönderdi. Davutoğlu cevabında, "Gülen'le görüşmem Başbakan'ın talimatıyla gerçekleşti. Gülen'i Türkiye'ye getirip kontrol altına alacaktık" ifadelerini kullandı.

12 Ocak 2017 Perşembe 12:08
Gülen'i Türkiye'ye Getirip Kontrol Altına Alacaktık
DAVUTOĞLU FETÖ ELEBAŞI İLE NE GÖRÜŞTÜ?

Eski Dış İşleri Bakanı ve Başbakan, Konya Ak Parti Milletvekili Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu'ndan Darbe Komisyonu'na: "Gülen'le Başbakan'ın talimatıyla görüştüm"

Davutoğlu, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Fetullah Gülen ile yaptığı görüşmeye ilişkin şunları kaydetti:

"2013 BM Genel Kurulu toplantısına seyahatim öncesinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığımız değerlendirmede, bu yapının gittikçe artan bir şekilde Türkiye karşıtı çevrelerce kullanılmaya müsait hale gelmesi hasebiyle, Gülen'in daha önce yapılan çağrılar çerçevesinde Türkiye'ye getirilerek kontrol altına alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık."

Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılmasının ardından FETÖ'ye dair kanaatinin somut şüpheye dönüştüğünü belirterek şunları söyledi:

"Bu olay, o döneme kadar daha çok dini cemaat ve sivil toplum hareketi olma nitelikleriyle öne çıkan bu yapının gerçek niteliği ve hedefleri konusundaki soru işaretlerini pekiştirdi."

On5Yirmi5/Yenişafak

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv