3. International Tayk – Burgan Leasing İstanbul Cup

16 – 17 Eylül tarihlerinde Burgan Leasing ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 3. INTERNATIONAL İSTANBUL CUP; IRC I, II, III ve IV sınıflarında İstanbul Caddebostan parkurunda yapıldı. Yarışı kazanan Cheese Sailing, Logo, Hedef yelken 30 ve Shell Alize Zig Zag Yat Takımları, 17 Eylül Pazar günü yapılan ödül töreninde kupalarını Cahit Üren, Ceren Şirin Billginer, Semih Çınar ve Didem Acar’ın elinden aldı

19 Eylül 2017 Salı 03:31
3. International Tayk – Burgan Leasing İstanbul Cup
3. INTERNATIONAL TAYK - BURGAN LEASING İSTANBUL CUP’TA
KUPALAR PAYLAŞILDI


16 – 17 Eylül tarihlerinde Burgan Leasing ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 3. INTERNATIONAL İSTANBUL CUP; IRC I, II, III ve IV sınıflarında İstanbul Caddebostan parkurunda yapıldı. Yarışı kazanan Cheese Sailing, Logo, Hedef yelken 30 ve Shell Alize Zig Zag Yat Takımları, 17 Eylül Pazar günü yapılan ödül töreninde kupalarını Cahit Üren, Ceren Şirin Billginer, Semih Çınar ve Didem Acar’ın elinden aldı

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü organizasyonu ve Burgan Leasing ana sponsorluğu ile Caddebostan parkurunda gerçekleşen 3. INTERNATIONAL TAYK – BURGAN LEASİNG İSTANBUL CUP’a, Arçelik, Ford Otosan, Borusan, Turkcell, Güneş Sigorta, BurganBank, Tüpraş, MNG Kargo, Akkim, Eker, Columbia, Permolit, Sahibinden Com, Uniq2go, IBS gibi kurumların birbirinden iddialı takımları katıldı.

Burgan Leasing, 3. INTERNATIONAL İSTANBUL CUP’ta ana sponsor olmasının yanı sıra, Burgan Bank ve Burgan Leasing çalışanlarından oluşan yelken takımı ile IRC II kategorisinde yarışlara da katıldı.

Oldukça güzel hava koşullarında gerçekleşen yarışların kazananları ise şöyle;
IRC I (Sarı) sınıfında Birinciliği Cheese Sailing-Levent Peynirci ve ekibi,ikinciliği Ford Otosan Fenerbahçe 2-FB. Spor Kulübü-Oğuz Ayan ve ekibi, üçüncülüğü Farrfara-Erhan Uzun ve ekibi.

IRC II (Yeşil) sınıfında Birinciliği Logo-Tuğrul Tekbulut/Onur Bilgen ve ekibi, ikinciliği Eker Yarık Ayran-Ahmet Eker/Gülboy Güryel ve ekibi, Üçüncülüğü Tüpraş Alize-Sinan Sümer/Anıl Berk Baki ve ekibi.

IRC III (Lacicert) sınıbında Birinciliği Hedef Yelken 30-Hedef yelken/Levent Özgen ve ekibi, ikinciliği Uniq2go-Hangover-Genco Sindel ve ekibi, üçüncülüğü Columbia Alize Keyfim 3,5- Selim Yazıcı/Evren Koncagül ve ekibi.

IRC IV (Turuncu) sınıbında Birinciliği Shell Alize Zig Zag-Sinan Sümer/Hüseyin Akca ve ekibi, ikinciliği IBS 40 Plus-Özcan Özverim ve ekibi, üçüncülüğü Alize-G-28 Sinan Sümer/Kaan Darnel ve ekibi.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, konuya ilişkin şunları söyledi: “Tekne leasingi tarafında bir yandan tekne sahibi olmak isteyenler için hızlı ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretirken, kendi çalışanlarımıza da deniz tutkusunu aşılamak istedik. Buradan yola çıkarak kurduğumuz Burgan Yelken Takımı ile hem bu hedefimize ulaştık hem de şirketimiz içerisinde takım çalışmasını kuvvetlendirdik. Geride kalan 3 yıl boyunca takımımızın kadrosu genişlerken çeşitli yarışlarda yer aldık. Benim de katıldığım yarışlarda, yelken takımımızın doğayla olan mücadeleden ve denizde olmaktan büyük keyif aldığını gözlemledim. Ayrıca takımımız, iş hayatında olduğu gibi üç senedir katıldıkları yarışlarda da kurumumuzu başarıyla temsil ediyor.

“Deniz tutkunu olan ve yelken yarışlarından büyük keyif alan Burgan Leasing olarak, bu yıl üçüncüsü düzenlenen INTERNATIONAL İSTANBUL CUP’a bir kez daha sponsor olmaktan ve TAYK gibi seçkin bir kurumla işbirliği geliştirmekten büyük mutluluk duyduk. Ülkemizde bu sporun yaygınlaşması için Burgan markasını hem yarışlarda mücadele ederken hem de bu tarz etkinliklerin destekçisi olarak görmeye devam edeceksiniz. 3. INTERNATİONAL CUP’a katılan tüm sporcuları ve kupayı kazanan Yelken Takımlarını kutluyorum.”

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren ise konuyla ilgili olarak: “Günümüzde ağırlıklı olarak Anadolu yakasında yerleşik yelken kulüpleri bir sene içinde hemen hemen 80’e yakın yat yarışı, daha fazla sayıda da onedesign teknelerle yarış düzenleyerek özellikle genç nüfusumuzu denizle bütünleştirmeye çalışmaktadırlar. Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) olarak 2017 yılı içinde 41 adet yat yarışı planladık ve bu yarışların bu gün itibariyle 23 tanesini gerçekleştirdik.

“Dünyada adı deniz ile birlikte anılan şehirlerin ismiyle yat yarışları düzenlemek gelenek olmuştur. Bu düşünceden hareketle, üç yıldır International İstanbul Cup’ta ülkemizdeki yelken sporu tutkunlarını bir araya getiriyoruz. Bu önemli organizasyonu, üst yönetimi dahil çalışanlarını denizle buluşturmayı görev edinen Burgan Leasing’in ana sponsorluğu ile gerçekleştirmekten ayrı bir mutluluk duyuyoruz” dedi.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv