Liselerarası Spor Turnuvası Başladı

Liselerarası Spor Turnuvası ‘ÖzÜ Cup’ Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi’nde Başladı...

26 Şubat 2013 Salı 16:13
Liselerarası Spor Turnuvası Başladı

 Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 26 Şubat-20 Nisan tarihleri arasında

gerçekleşecek ÖzÜ Cup Liselerarası Spor Turnuvası, Çekmeköy Kampüsü’nde törenle başladı.  Galatasaray Lisesi, HEV Özel Hisar Lisesi, Istanbul Lisesi, Özel Alman Lisesi, Amerikan Robert Lisesi, Özel Irmak Lisesi, MEF Lisesi, Özel Saint Joseph, Lisesi, ENKA Lisesi ve VKV Koç Özel Lisesi spor takımlarının basketbol, voleybol ve yüzme branşlarında mücadele vereceği turnuvanın açılışı Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, Milli Basketbolcu Sinan Güler ve Bayan Milli Voleybol Takımı Antrenörü Gökhan Edman’ın katılımıyla gerçekleşti.

Turnuvanın açılış töreninde konuşan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut “Sporun gençlerin hayatındaki önemine olan inancımızla, 127.000 m2 alana kurulan kampüsümüzün 13.000 m2’ sini Spor Merkezi’ne ayırdık. Çeşitli grup derslerinin verildiği stüdyolar, 1.500 m2’lik kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve 450 m2’lik fitness salonu ile gençlerimizin sporla iç içe bir yaşam sürmelerini sağlamak için her türlü ihtiyaç ve detayı düşünerek inşa ettik. Başarılı öğrenci tarafından erişilebilir bir üniversite olma misyonuyla kurulduğumuz günden bu yana verdiğimiz başarı burslarının yanı sıra,  2012-2012 akademik yılında başlattığımız “Sporcu Bursu” uygulamasına önümüzdeki akademik yıllarda da devam edeceğiz. Hem Spor Merkezimizle hem de sporcu öğrencilerimize tanıdığımız olanaklarla gençlerimizin başarılarına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün Türkiye’nin
önde gelen liselerinin katılımıyla başlayacak ÖzÜ Cup etkinliğinde mücadele edecek tüm okul takımlarına başarılar diliyorum,” dedi.

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA:

Özyeğin Üniversitesi, yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından kuruldu. Yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Özyeğin Üniversitesi, açtığı programlarda ve
oluşturduğu akademik kadroda son derece seçici davranır. Kuruluşundan itibaren ilk üç yılda, Özyeğin Üniversitesi öğretim üyelerinin yüzde 60’ı dünyada ilk 100, yüzde 85’i ise dünyada ilk 200’de yer alan üniversitelerden gelerek Özyeğin Üniversitesi’ne katılmıştır. Lisans eğitiminde olduğu kadar, araştırma ve lisansüstü çalışmalarda da mükemmelliğe erişmeye büyük önem veren Özyeğin Üniversitesi, 5 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında, toplam 18 lisans programıyla eğitim vermekte; Altunizade ve Çekmeköy’de bulunan iki ayrı kampüste toplam 136 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlamaktadır.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv