Türkiye Aşkına Şehitler Anısına Koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda bu yıl “Türkiye Aşkına Şehitler Anısına” temasıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul Maratonu yarın (13 Kasım) koşulacak.

12 Kasım 2016 Cumartesi 10:31
Türkiye Aşkına Şehitler Anısına Koşulacak
VODAFONE İSTANBUL MARATONU
YARIN 38’İNCİ KEZ KOŞULACAK


12 Kasım 2016 – İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda bu yıl “Türkiye Aşkına Şehitler Anısına” temasıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul Maratonu yarın (13 Kasım) koşulacak. Vodafone’un bu yıl 5’inci kez ismini vereceği maratona 30 bine yakın sporcu katılacak. Vodafone 38. İstanbul Maratonu’nda tüm Türkiye 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk kez 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşup "tek vücut" olarak koşacak. Maraton kapsamında şehitlerin yakınları da koşucu start'ları verildikten sonra dev Türk bayrağı ile köprüyü geçecek. Bu yıl "Kahramanlar Koşusu" adı altında gerçekleştirilecek olan ve rekor katılımın beklendiği halk koşusuna ise İstanbullular ay-yıldızlı tişörtleriyle ve bayraklarıyla katılacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“Ülkemizin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone İstanbul Maratonu’na 5’inci kez ismimizi vermekten gurur duyuyoruz. Bu yılki maratonun hem bizler hem de tüm Türkiye için çok özel bir anlamı var, çünkü maraton, 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde onlarca vatandaşımızı şehit verdiğimiz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenecek. 13 Kasım Pazar sabahı, bu girişimden sonra ilk kez 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşup ‘tek vücut’ olarak koşacağız. Bu nedenle, maratonumuzun temasını ‘Türkiye Aşkına Şehitler Anısına’ olarak belirledik. Tüm İstanbulluları yarın sabah 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşup 15 Temmuz şehitleri anısına kıtaları birlikte geçmeye davet ediyoruz.”

30 bine yakın sporcu bekleniyor
1979’dan bugüne kesintisiz olarak her yıl düzenlenen ve kıtalararası koşulan ilk yarış olma özelliğine sahip olan Vodafone İstanbul Maratonu, maraton (42,195 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve Kahramanlar Koşusu olmak üzere 4 ana kategoride koşulacak. 2012 yılında Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından “Altın Kategori” unvanına layık görülen ve Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan maratona bu yıl 30 bine yakın sporcunun katılması bekleniyor. Son kayıtlara göre 28’i Türk olmak üzere 90 elit atletin yarışacağı maratona katılan çipli koşucu sayısı Vodafone’un sponsorluğuyla birlikte 2011’den bu yana yaklaşık 4 kat arttı.

Maraton Vodafone hizmetleriyle zenginleşecek
Vodafone İstanbul Maratonu, bu yıl da Vodafone teknolojileriyle katılımcılarına çeşitli dijital deneyimler yaşatacak. Vodafone, maratonseverlere çipli koşu teknolojisini destekleyen VMaraton uygulamasıyla hizmet verecek. Bu kapsamda, VMaraton mobil uygulamasıyla çipli koşucuların akıllı telefonlardan takip edilmesi mümkün olacak. Maratonla ve sağlıkla ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere kolay erişim ve STK’lara bağış imkânı sunacak olan VMaraton, Spotify entegrasyonu ile de koşu müziği listeleri barındıracak. Vodafone ayrıca, maraton günü kuracağı Wi-Fi alanı ile maraton katılımcılarının bu hizmeti ücretsiz almalarını sağlayacak. Diğer yandan, maraton parkurunda özel aktivite alanları oluşturularak Vodafone Red kullanıcılarına yönelik etkinlikler düzenlenecek ve Pinkberry, Shake Shack, Juico, Sanda Spa’da çeşitli indirim ve fırsatlar sunulacak.

Vodafone 38. İstanbul Maratonu ile ilgili güncel bilgilere resmi Facebook etkinlik sayfasından ve www.istanbulmarathon.org adresinden ulaşılabiliyor.

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv