Ankara’yı Değiştiren Projeler

TSMD (Türkiye Serbest Mimarlar Derneği) Mimarlık Merkezi tarafından Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen “Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları”nın üçüncüsü 29 Mart 2013, Cuma günü ‘Ana akslarda neler oluyor?:Konya Yolu' teması altında gerçekleştirildi.

31 Mart 2013 Pazar 12:00
Ankara’yı Değiştiren Projeler

İnşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda düzenlenen “Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları” devam ediyor. Her ay, yapımı devam eden yeni bir proje üzerinden kentin, ana aksların dinamiğinin, gelişiminin, değişiminin, mevcut ve gelecek öngörülerinin tartışıldığı oturumların üçüncüsü, 29 Mart 2013, Cuma günü TSMD (Türkiye Serbest Mimarlar Derneği) Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştirildi.

‘Ana akslarda neler oluyor?:Konya Yolu'
teması ile düzenlenen oturumda, otomotiv showroomu ve ofis bloğu olarak yükselen ‘Ege Plaza - Doğuş Oto Ankara’ projesi tartışıldı. Ankara – Konya otoyolunda yapımı devam eden proje üzerinden kentin ana akslarının tartışıldığı oturum; Seranit Serra Proje Satış Müdürü H. Aykut Ustaoğlu, Seranit Serra Proje Satış Müdür Yardımcısı Tolga Kızıltuğ, Ankara Üniversitesi Ankara Çalışmaları Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nur Çağlar, proje müellifi Nami ve Yeşim Hatırlı, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Haluk Akın, Ege Grup Yönetim Kurulu Üyeleri M. Veysi Özcan ve C. Bahri Mollaoğlu ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehircilik ve Bölge Planlama Bölümünden Doç. Dr. H. Çağatay Keskinok’un katılımıyla gerçekleşti. 10 ay boyunca düzenlenecek forumlar, mimar ve sektör paydaşlarını sağlıklı bir diyalog ve eleştiri ortamı çerçevesinde bir araya getirerek Ankara’nın mimari gelişimine ışık tutmayı hedefliyor.

Mesleki üretim ve süreçlere dair tüm aşamaların, sorunların ve çözümlerin tatışıldığı birebir paylaşım ortamı sunan oturumlar, aynı zamanda mimarlık öğrencileri ve mesleğin yeni katılımcıları için de yol gösterici oluyor.

Seranit Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş. Türkiye’nin ilk Teknik Porselen üreten fabrikası olarak Bilecik Organize Sanayi Bölgesinde 1992 yılında kurulmuş, 1993 yılında üretim faaliyetine başlamıştır. 55 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 102 bin metrekarelik bir alanda faaliyetini sürdürmekte olan SERANİT’in kapasitesi 8,5 milyon metrekareye ulaşmıştır.

Sahip olduğu üretim teknolojileri ile dünya teknik porselen üreticileri arasında saygın bir yer edinen SERANİT, bünyesinde gerçekleştirdiği AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sayesinde birçok ilk’e de imza atmıştır.

bsnods

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv